Київ залучить кредитні кошти ЄБРР на модернізацію тепломереж

До кінця квітня поточного року Київська міська рада планує залучити кредит Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на ремонт тепломереж міста.

Як повідомляє прес-служба Київміськради, залучені кредитні кошти спрямують на технічне переоснащення київських ТЕЦ та модернізацію теплових мереж, що покращить інфраструктуру централізованого теплопостачання Києва.

"Це надзвичайно важливий крок для надійного енергопостачання міста: ми залучаємо кошти міжнародних фінансових організацій у модернізацію теплових мереж, обладнання ТЕЦ, оновлення програмного забезпечення тощо. Адже нам необхідно поступово долати критичний технічний стан теплового господарства, належним ремонтом якого не займались десятиліттями. Лише протягом опалювального сезону ми мали понад 6 тисяч аварійних ситуацій на теплових мереж, приріст аварійності яких щороку складає не менше 15%", – сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. 

Він додав, що за оцінками міжнародних експертів модернізація теплоенергетичного комплексу потребує близько 30 млрд грн. "Для бюджету міста – це колосальні кошти, і ми залучаємо кредитні кошти надійних міжнародних партнерів", – пояснив він.

Концепція першочергових інвестиційних проектів була попередньо ухвалена Кредитним Комітетом ЄБРР. Проектом Угоди передбачені умови кредитування на суму до 140 млн євро на термін до 13 років за ставкою не вище 6% річних за умови надання містом фінансових гарантій. Крім того, Угода передбачає проведення фахівцями ЄБРР аудиту та експертизи діючого обладнання КП "Київтеплоенерго".

Отримати першочергові інвестиції Київ може у найближчі 2-3 роки.

Довідково:

27 грудня 2018 року КП "Київтеплоенерго" та КМДА підписали Меморандум із Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) про надання фінансової допомоги КП "Київтеплоенерго" на модернізацію теплоенергетичного комплексу столиці. У межах виконання умов Меморандуму КП "Київтеплоенерго" представило на розгляд ЄБРР розроблений перелік інвестиційних проектів на загальну суму 270 млн євро.

Раніше повідомлялося, що Житомир отримає кошти від ЄБРР на купівлю 49 тролейбусів.