Лікарські засоби в Україні описуватимуть за європейськими стандартами

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Положення про Державний реєстр лікарських засобів. Такий крок зробить регіональні закупівлі прозорими, мінімізує корупційну складову і наблизить українське законодавство до практики Європейського Союзу.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

"Згідно з Постановою КМУ № 387 від 08 травня 2019 р., вся інформація про лікарські засоби вноситься до Державного реєстру лікарських засобів за єдиними національними стандартами, прийнятих на основі міжнародних стандартів (ISO)”, — зазначили в МОЗ.

За цими принципами інформація про лікарські засоби інтегруватиметься в систему “Прозорро”. Вона буде максимально деталізована і не допускатиме різних трактувань. Наприклад, таблетовані форми лікарських засобів зазначатимуться виключно у кількості таблеток (не блістерів чи упаковок, як це було раніше), а ціна розраховуватиметься за одну таблетку. Це дозволить уникнути ймовірних маніпуляцій у тендерних умовах.

"Для виробників такі нововведення означають рівні умови, чесну конкуренцію і можливість виходу на міжнародні ринки, для лікарень — чіткі правила і мінімізація помилок при формуванні закупівель. У результаті лікарні зможуть закуповувати більше ліків за ті самі кошти для своїх пацієнтів", — додали у Міністерстві.

Постанова Уряду сприяє наближенню нормативно-правових актів України до практики Європейського Союзу.

Нагадаємо, Уряд затвердив план дій боротьби зі стійкістю до антибіотиків.

Підготовлено за матеріалами Міністерства охорони здоров'я України. Оригінал статті читатйте за посиланням.