Lufthansa вивчає можливості співпраці з Міжнародним аеропортом "Запоріжжя"

Німецька авіакомпанія Lufthansa зацікавилася можливістю здійснювати польоти з Міжнародного аеропорту "Запоріжжя". 

Як повідомляє прес-служба Запорізької міської ради, представники світового авіаперевізника побували у місті, познайомитися з можливостями аеропорту, перспективами розвитку, вивчили пасажиропотік, стан інфраструктури, побували на будівництві терміналу. За результатами побаченого обговорити можливе співробітництво. 

"Lufthansa уважно ставиться до вибору аеропортів-партнерів і міст, де планує працювати. Тим важливішим є той факт, що німецька авіакомпанія зацікавилася можливостями Запоріжжя і запорізького аеропорту", – зазначили в мерії. 

Зокрема, мер Запоріжжя Володимир Буряк заявив, що ще кілька років тому аеропорт Запоріжжя знаходився на межі закриття. Однак реалізація міської програми розвитку аеропорту дозволила змінити ситуацію на краще. Наразі в аеропорту виконали 90% загальнобудівельних робіт зі зведення нового терміналу. 

У минулому році кількість пасажирів перевищила 400 тисяч. Прибуток підприємства досяг 50 млн гривень у 2018 році, що дозволяє реалізовувати масштабні проекти, серед яких і будівництво сучасного пасажирського терміналу. Збудовано нову дорогу від траси Харків–Сімферополь в аеропорт. Також опрацьовуються плани будівництва нової сучасної злітно-посадкової смуги.

"Будівництво ведеться за рахунок бюджету міста, а також кредитних коштів, які залучає аеропорт. Завдяки наявності прибутку у підприємства є такі можливості. Вже виконано понад 90% загальнобудівельних робіт. Виконуються внутрішні та оздоблювальні роботи", – сказав міський голова.

Термінал планують добудувати і ввести в експлуатацію вже у цьому році. 

"Обсяги робіт з будівництва нового терміналу стали для нас важливим аргументом, щоб зацікавитися вивченням аеропорту Запоріжжя, оцінити потенційні можливості для нашої подальшої роботи", – зазначив генеральний менеджер з продажів авіакомпанії Lufthansa в Україні Рене Койнзак.

У прес-службі Запорізької міської ради також зазначили, що для того, щоб залучити до співпраці додаткові авіакомпанії, міська влада активно презентує можливості Міжнародного аеропорту на різних міжнародних форумах. Зокрема, з 26 по 28 березня в Лондоні відбувся авіаційний форум Airline TotalNetworking 2019, де вдалося провести переговори з 9 авіакомпаніями та трьома зарубіжними аеропортами. Зокрема, потенційні можливості відкриття нових авіаційних напрямків з запорізького аеропорту обговорювали з представниками Delta Airlines, Air India, LOT, Saudi Arabian Airlines. 

"Можливості співпраці обговорювали також з аеропортами Лондона та Відня", – розповів заступник директора Міжнародного аеропорту "Запоріжжя" Олексій Дубревський.

Керівництво аеропорту зазначає, що проведення подібних зустрічей - лише один з кроків у налагодженні діалогу з авіакомпаніями, зацікавленими співпрацювати з Запоріжжям.

"Це не означає, що рейс буде відкритий в поточному році або через 2-3 місяці. Адже для відкриття кожного нового міжнародного рейсу необхідно багато підготовчої, організаційної роботи, а значить і часу. У той же час без таких зустрічей домогтися відкриття додаткових міжнародних рейсів просто неможливо", – наголосили у мерії.

Раніше повідомлялося, що Державіаслужба України дала дозвіл авіакомпанії SkyUp на рейси з Києва та Харкова до Парижа і Ніцци.