Львів закуповує нові автобуси та трамваї спільно з європейськими банками

Вже цього року значну частину власного бюджету місто Львів направить на закупівлю нової техніки для муніципального транспорту. Про це з посиланням на міського голову Львова Андрія Садового повідомляє ТРК Львів.

За словами Садового, невдовзі кількість нового громадського транспорту у Львові буде суттєво збільшена. Місто активно працює з європейськими банками щодо закупівлі нових автобусів, трамваїв та тролейбусів. Частина транспорту буде закуплена цього року, частина — наступного.

"Цього року ми значні кошти використовуємо на закупівлю транспорту. Фактично, фіналізували вже ситуацію щодо купівлі 150 автобусів, на черзі — тендер на 50 тролейбусів. Очікуємо з Німеччини 30 трамваїв, до вересня вже перші мають піти на лінію. Позитивна інформація, яка була озвучена минулого тижня від Європейського інвестиційного банку — розраховуємо на кошти для купівлі додатково 100 великих автобусів, але вже у наступному році, і 10 нових трамваїв. Це буде дуже велика інвестиція. Будемо робити все поступово.

100 нових автобусів і 10 трамваїв — цей проект буде вже з наступного року. Цього року автобуси ми купуємо за наші міські кошти — 150 автобусів, а 50 тролейбусів — це співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку. Це дуже вигідно, бо працюючи з банком, ми отримуємо значні грантові кошти. Ми поставили собі пріоритетним розвиток електротранспорту і фундації Європейського Союзу нас в цьому підтримують. Всі проекти, які ми маємо спільно з європейськими банками, це екологічно чисті проекти — будівництво трамваю на Сихів, будівництво заводу з переробки ТПВ, закупівля нового транспорту. Це все екологічно чисті проекти", — розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.