Львівщина співпрацюватиме з Південночеським краєм Чехії у культурній, економічній та медичній сферах

Львівщина розпочинає співпрацю з Південночеським краєм Чеської Республіки у культурній, економічній та медичній сферах. 

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ростислава Замлинського із заступником гетьманки Південночеського краю Чеської Республіки Павелом Грохом.

"Львівщина співпрацює з багатьма регіонами Чехії, тож хотілося би розпочати плідну співпрацю і з Південночеським краєм. Гадаю, почавши співпрацю із культурної сфери, ми зможемо в інших галузях теж знайти точки дотику. У нас багато спільного в аграрній галузі, туристичній сфері та багатьох інших. Окрім того, на Львівщині працює чимало підприємств із чеським капіталом, а динаміка розвитку Львівського летовища свідчить про те, що зростатиме рівень пасажиропотоку", – зазначив Ростислав Замлинський.

Своєю чергою заступник гетьманки Павел Грох наголосив на важливості співпраці саме з Львівською областю та відзначив доцільність відкриття прямого авіарейсу, що сполучатиме Львівщину із Південночеським краєм.

"Львівщина – особливий регіон, і ми завжди сюди будемо повертатися із різними проектами. В межах культурної співпраці нам би дуже хотілося, щоб колектив нашої філармонії зміг показати себе на сцені вашого оперного театру, адже контактів у культурній сфері ніколи не буває забагато, залюбки би взяли також участь у Днях чеської культури, що відбуватимуться у Львові", – наголосив Павел Грох.

Також він звернув увагу на розвиток медичного туризму.

"Ми завжди будемо підтримувати тих, хто хоче добра для України і спільно працювати над добробутом наших регіонів", – додав він.

Сторони також обмінялися думками щодо можливостей в освітній галузі та щодо внеску громадських інституцій у розвиток демократії.

Раніше повідомлялося, що очільниця Харківської ОДА, Юлія Світлична, голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі та керівник Українського представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон обговорили напрямки подальшого співробітництва Харківщини та Євросоюзу. Сторони визначили основні сфери, які необхідно розвивати, залучаючи міжнародну підтримку. Це, зокрема, підтримка малого та середнього бізнесу в регіоні.