Литва закупила понад 80% равликів, вирощених в Україні

За 2017 рік та першу половину 2018 року Литва закупила 87% равликів, вирощених в Україні. На цю країну припало 80% українського експорту равликів.

Про це повідомляє аналітик компанії Pro-Consulting Іван Шпак.

За його словами, у Литві равликів готують для подальшої обробки і продажу їх на європейські ринки у вигляді готових страв або напівфабрикатів.

На світовому ринку основним імпортером і експортером (реекспорт) равликів є Франція. У ЄС цей ринок споживає близько 60% всіх равликів в світі.

На ринку України спостерігається істотна різниця між експортними цінами на живих заморожених равликів і готовими стравами з равликів від виробників на внутрішньому ринку. Середня експортна ціна заморожених равликів склала $1,1/кг, в той час як ціна на готові страви з равликів (ескарго) може бути вищою в 10-20 разів.

"За останні чотири роки ринок українських равликів виріс в сто разів. Популярність цього виду бізнесу пояснюється високою додатковою вартістю, а також тим, що для вирощування великої кількості равликів потрібні невеликі площі",  - говорить аналітик.

Найвідоміші види равликів для розведення в Україні - ХЕЛІКС і Ахатина. Розведення равликів починається з покупки маточного стада, середня оптова ціна якого не менше 3-4 євро за кілограм (від 1000 кг), для отримання стабільного виводка в стаді має бути мінімум 500 равликів. Багато виробників радять шукати їх в Польщі, тому що там виробництво равликів знаходиться на більш розвиненому рівні. До того ж, близьке географічне розташування знижує ризики загибелі равликів і витрати на транспортування.