Майже 40 українських інфраструктурних проектів в межах Drive Ukraine-2030 включені до Індикативного плану розбудови Транс’європейської транспортної мережі

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян обговорив з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґом Мінґареллі проект ЄС "Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту". 

За підсумками зустрічі, очільник Мінінфраструктури повідомив, що 39 українських інфраструктурних проектів, які передбачені транспортною стратегією "Drive Ukraine 2030", включені до Індикативного плану розбудови Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

"Drive Ukraine 2030" - Національна транспортна стратегія України на період до 2030 року, схвалена Урядом минулого року. Ми розробляли її за підтримки європейських партнерів і реалізовувати будемо також спільно. План підготовлено Європейською комісією та Світовим банком з метою розвитку транспортного сполучення в країнах Східного партнерства. На ці 39 проектів передбачено 4,5 млрд євро. Це змішане фінансування: кошти Європейського інвестиційного банку, Світового банку, державно-приватне партнерство", - додав Володимир Омелян.

Він нагадав, що Україна вже включена до Транс’європейської опорної транспортної мережі і стає важливим учасником розбудови транспортного коридору у сполученні Європа – Азія.

"Реалізація передбачених Індикативним планом проектів дозволить значно поглибити інфраструктурну євроінтеграцію України та в перспективі стати органічною частиною загальноєвропейської транспортної мережі", - додав Володимир Омелян.

За його словами, участь разом з ЄС у розбудові TEN-T до 2030 року і втілення в життя "Drive Ukraine 2030" дадуть Україні європейську якість інфраструктури та зроблять з української держави невід’ємну складову транспортно-логістичної системи Євросоюзу.

Drive Ukraine 2030

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі у свою чергу заявив про підтримку ЄС України вцілому та, зокрема, в реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року.

"Одне з основних завдань діяльності ЄС в Україні − це сприяти створенню конкурентоспроможної економіки, результатом якої буде створення великої кількості робочих місць. Це є дуже важливим і визначальним для такої країни, як Україна, й особливо для молоді. І, безумовно, одним із шляхів сприяння економічному розвитку України є створення сталої та ефективної транспортної системи. Щоб досягти цього, ми співпрацюємо з паном Міністром Володимиром Омеляном для того, щоб покращити нормативну базу, гармонізувати українське законодавство у сфері транспорту з європейським", − підкреслив він.

Оригінал новини читайте за посиланням.

Рубрика: