Майже 9 тисяч студентів та викладачів пройшли навчання у європейських вишах завдяки програмі ЄС Еразмус+

Упродовж 2014-2019 років 4695 українських студентів та  4361 викладач вишу змогли пройти навчання або стажування європейських університетах в межах програми ЄС Еразмус+. За цей час в українських університетах пройшли навчання 2872 викладачі та 1123 іноземних студентів. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

“Торік наша країна отримала додаткове вікно фінансування проєктів Еразмус+ у розмірі 5 млн євро. Як результат, ми змогли збільшити кількість українських учасників у Програмі та профінансувати найбільш пріоритетні напрями. Вже сьогодні ми знаємо, що ЄС хоче збільшити фінансування Програми втричі. Ми не знаємо, чи рівноцінно збільшиться фінансування для країн Східного партнерства, а значить і України. Однак ми дуже на це сподіваємось, адже Програма дійсно допомагає нам розвиватися”, —  повідомила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад під час пресконференції “Підтримка ЄС у реформуванні освіти в Україні: гранти Еразмус+ та результати 2014-2019 років” 17 грудня.

Бюджет програми Еразмус+ 2014-2020 років склав 14,7 млрд євро. Ці кошти, зокрема, були спрямовані на мобільність студентів і викладачів, гранти та проєкти співпраці. 

«Освіта відіграє ключову роль в управлінні змінами та побудові стійких, цілісних та справедливих суспільств. Програма Еразмус+ є головним інструментом ЄС для підтримки освітнього сектору, сприяння освітніх реформ, посилення інтернаціоналізації, підвищення рівня працевлаштування, розвитку компетентностей і просування інновацій», – підкреслив Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні.

Зараз визначаються умови програми на наступні 7 років.

Довідково

Програма Еразмус+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 років, що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи та мобільність у сфері вищої освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Країнами-членами Програми є 28 держав-членів ЄС, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина.

Про можливості Програми Еразмус+ для українських організацій  – за посиланням.

Про результати Програми Еразмус+ в Україні за 2014-2019 рр. – за посиланням.