Механізм цивільного захисту ЄС: Україна вже отримала понад 40 тис тонн підтримки

28 червня Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина взяла участь у 7-му Європейському форумі цивільного захисту. Урядовиця подякувала європейським партнерам за гуманітарну допомогу для пом’якшення наслідків повномасштабної збройної агресії росії та окреслила подальші потреби України. 

«Український народ надзвичайно вдячний Євросоюзу, всім державам, які є членами Механізму цивільного захисту ЄС за допомогу Україні та українським громадянам. Негайне задіяння Механізму з початком повномасштабної війни росії дозволило задовольнити базові потреби постраждалих та посилити здатність державних органів влади реагувати на кризові ситуації», – сказала Ольга Стефанішина. 

Загалом Україна вже отримала понад 40 тис. тонн допомоги, яка включала медичне обладнання, продукти харчування, пожежні машини, електрогенератори, мобільні лікарні та інше обладнання.

Віцепрем’єрка наголосила, що робота над вирішенням гуманітарних потреб України пов'язана з безпрецедентними викликами, зокрема у логістиці. Було зруйновано та пошкоджено понад 13 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури, зокрема дороги та мости, навчальні та медичні заклади, водо- та електромережі. 

«Росія свідомо атакує цивільну інфраструктуру, стираючи українські міста. Лише вчора російські війська скоїли черговий терористичний акт, поціливши ракетою у торговельний центр міста Кременчук, де перебували мирні мешканці. Покласти цьому край разом з гуманітарною катастрофою можна лише зупинивши росію. 7-й пакет санкцій вкрай потрібен разом з подальшою економічною та політичною ізоляцією росії», – резюмувала Ольга Стефанішина.  

Серед пріоритетних завдань, де Україна потребує допомоги ЄС, Віцепрем’єрка назвала розмінування, що є першочерговою умовою для відновлення та відбудови: «Процес розмінування потребує значної міжнародної підтримки. Необхідно обстежити близько 300 тисяч квадратних кілометрів».

Другим пріоритетом є відбудова та ремонт будівель, оскільки громадяни поступово повертаються до своїх домівок. Третім пріоритетом урядовиця назвала посилення спроможностей українських державних органів та служб реагувати на кризові ситуації, допомагати цивільному населенню.