МЕРТ закликає ЄС надати технічну підтримку в пошуку оптимальної моделі Нацпрограми розвитку кластерів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) розпочало роботу над Національною програмою розвитку кластерів для підтримки наявних інноваційних ланцюгів доданої вартості, повідомляє прес-служба Міністерства з посиланням на Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, який під час другого засідання Діалогу високого рівня Україна-ЄС закликав європейських колег надати технічну підтримку ЄС для пошуку оптимальної моделі такої програми.

"За сприяння з боку уряду на 2018 рік заплановано інтеграцію наявних кластерних ініціатив до Європейської платформи кластерної взаємодії, підтримку створення пілотних проектів у пріоритетних галузях промисловості. Серед таких ініціатив – дніпровський космічний кластер, кластерна ініціатива в автопромисловості в західній Україні", - зазначив Степан Кубів.

За словами Першого віце-прем'єр-міністра, Україна активно переймає та адаптує найкращі практики ЄС щодо розвитку промисловості. Зокрема, розпочато активну фазу впровадження підходу смарт-спеціалізацій у пілотних областях разом зі Спільним дослідницьким центром Європейської комісії.

Степан Кубів наголосив, що з березня 2017 року, коли відбулося перше засідання Діалогу в Брюсселі, Україна досягла істотного прогресу щодо усунення технічних бар'єрів у торгівлі з ЄС. Зокрема, завершено перехід від застарілої системи обов'язкової сертифікації продукції до системи оцінки відповідності згідно з технічними регламентами, ідентичними європейським.

Перший віце-прем'єр-міністр додав, що Діалог найближчим часом "відкриє двері" до укладення угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів. На його думку, одним із найбільш перспективних напрямів співпраці з країнами ЄС є автомобілебудування.

"75% електричних джгутів для автомобілів усієї Європи виготовляють в Україні. Кабельні мережі постачаються на заводи 11 країн ЄС, де комплектують моделі світових брендів. Також перспективні напрями співпраці – авіабудування та енергетичне машинобудування", - наголошують в МЕРТ.