Мінагрополітики та ОЕСР поглиблять співпрацю у сфері тестувань сільськогосподарської техніки

 

Міністерство аграрної політики і Організація економічного співробітництва та розвитку поглиблять співпрацю у сфері тестувань сільськогосподарської техніки. 

Як повідомляє прес-служба відомства про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової з представниками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Сторони обговорили перспективи застосування стандартів ОЕСР з питань тестувань сільськогосподарської та лісогосподарської техніки, що дозволяє спростити процеси міжнародної торгівлі.

"Ми високо оцінюємо співробітництво з ОЕСР і прагнемо зробити все можливе для того, щоб уникнути будь-який можливих бар’єрів у двосторонній торгівлі, при імпорті-експорті будь-яких товарів, включаючи сільськогосподарську техніку і обладнання. Так, застосування Україною стандартів ОЕСР щодо тестувань сільгосптехніки дозволить нам піднятися на вищий рівень конкуренції на міжнародній арені", — зазначила Олена Ковальова.

Вона додала, що Україна завдяки успішній співпраці з ОЕСР вже отримала значні переваги, наприклад, у сфері насінництва, приєднавшись до насіннєвих схем ОЕСР по сортовій сертифікації насіння зернових, кукурудзи та сорго. Співпраця у питаннях сільськогосподарської техніки може стати наступним важливим кроком.

При Мінагрополітики вже створена робоча група з питань оцінки відповідності сільськогосподарської техніки, у якій наразі відбуваються обговорення можливості застосування стандартів ОЕСР у межах оновлення національного законодавства.

За словами менеджера проектів в Україні Секретаріату глобальних відносин ОЕСР Габріели Міранди, Організація економічного співробітництва та розвитку готова поглиблювати співпрацю з Україною, особливо у секторі сільського господарства, який є важливим в економіці країни.

Довідково:

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) — міжнародна організація, що об'єднує 35 найбільш економічно розвинених країн світу — більшість держав Європейського Союзу, США, Австралії, Швейцарії, Норвегії, Південна Кореї, Японії та інші. Штаб-квартира розміщена у Парижі (Франція).

ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації, зокрема з Україною, у межах спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо.

Так, сьогодні наша держава тісно співпрацює з ОЕСР в статусі асоційованого члена в межах Комітету зі сталі, Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, в статусі учасника в рамках Комітету з конкуренції, Комітету з питань державного управління, Робочої групи з питань розвитку малого і середнього бізнесу та підприємництва, бере участь у заходах Міжнародного транспортного форуму (МТФ), Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), приєдналася до Насіннєвих схем ОЕСР по сортовій сертифікації насіння зернових, кукурудзи та сорго. У 2013 році Україна набула членства у Глобальному форумі з транспарентності та обміну інформацією для податкових цілей в межах ОЕСР. 7 жовтня 2014 року у штаб-квартирі ОЕСР в Парижі підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР щодо поглиблення співробітництва.

Підготовлено за матеріалами Міністерства аграрної політики України. Оригінал статті читайте за посиланням.