Мінагрополітики та європейські експерти напрацювали низку законодавчих ініціатив для конкурентоспроможності і підтримки малих виробників

Розвиток сільськогосподарського бізнесу на селі шляхом залучення малих виробників до офіційного ринку та створення ефективного правового поля, базуючись на кращому європейському досвіді, – головні теми, які обговорювали учасники експертного круглого столу “Залучення малих виробників до організованого аграрного ринку. Сучасний стан та стратегія для України”.

Як повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, захід організували Мінагрополітики, Представництво Європейського Союзу в Україні за підтримки Проекту ЄС “Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики”.

За словами заступника очільника Мінагрополітики Віктора Шеремети, підтримка малих виробників та їх конкурентоспроможність дорівнює розвитку сільських територій та комфортному житті на селі.  

“Ця проста формула успішно реалізується в європейських країнах і має міцно закріпитися і в Україні. Для цього вже сьогодні ми напрацювали низку законодавчих ініціатив, серед яких  – фіксація у бюджеті у відсотковому відношенні суми підтримки саме малих виробників, створення державних аграрних реєстрів та платіжного агентства, впровадження системи пільг та податкових стимулів для фермерів”, – зазначив  він.

Своєю чергою,  керівник групи сільського господарства Групи підтримки ЄС України Маркус Клінглер підкреслив, що важливу роль реєстрації малих виробників та діяльності сімейних ферм підтвердили власним досвідом і представники ЄС.

“Реєстрація посилює комунікацію між виробниками та державою, підвищує довіру між ними, дозволяє визначити конкретні потреби виробників та розробити ефективну фінансову підтримку”, – підсумував він.

Підготовлено за матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України. Більше інформації читайте за посиланням.