Мінекономіки поглиблює співпрацю з експертами ЄС для захисту географічних зазначень українських продуктів

Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергія Глущенко із представниками проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні». Сторони обговорили результати спільної роботи та сформували план дій щодо подальших кроків.

Метою співпраці є наближення системи географічних зазначень в Україні до вимог законодавства ЄС та реалізація відповідної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Під час робочої дискусії сторони домовились зосередити спільні зусилля на розробці і ухваленні трьох проектів Законів у сфері правової охорони географічних зазначень для:

  • сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;
  • вин;
  • інших спиртних напоїв (крім вин).

«Ухвалення цих трьох проектів Законів наблизить українське законодавства до права ЄС та позитивно вплине на ринкове середовище, сприятиме виходу на європейські ринки українських унікальних продуктів», – зазначив Сергій Глущенко.

Нагадаємо, Україна раніше заявила про намір одержати в Європейському Союзі правову охорону для трьох нових географічних зазначень України, зареєстрованих відповідно до європейських стандартів. Зокрема, це такі географічні зазначення, як: гуцульська овеча бриндза, гуцульська коров’яча бриндза, мелітопольська черешня.