Мінекономіки та Офіс з просування експорту презентували освітній курс для експортерів “Торгівельний фокус України – 2020 рік”. Курс про про експортні пріоритети України, співпрацю Уряду та бізнесу та основи для досягнення успіху на міжнародних ринках доступний онлайн.
Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
У серії коротких відео торговий представник України - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка окреслює основні зміни в Угоді про Зону вільної торгівлі, розвінчує усталені міфи про імпортні квоти ЄС, роз'яснює нетарифні обмеження та питання логістики з європейськими партнерами.
Окрім того, сторінка містить вичерпну інформацію про умови торгівлі з Великою Британією після Brexit, можливості для українських компаній в рамках Генералізованої системи преференцій США, співпрацю з країнами Близького Сходу та Африки – так званому регіону Пан-Євро-Мед, а також перспективи подальшого відкриття китайських ринків, особливо для харчових виробників та аграріїв.
Онлайн-курс складається з 11 відео роликів та розкриває такі теми:
-
Український експортер на мапі світу: чому варто мислити глобально?
-
Складові успіху для українського експортера
-
Європейський Союз – головний торговельний партнер України
-
Розвінчуємо міф про імпортні квоти ЄС: що потрібно знати бізнесу та які плани уряду в переговорах ЄС щодо квот
-
Нетарифні обмеження та готовність українського бізнесу до вимог на ринку ЄС
-
Україна-ЄС: Питання логістики
-
Україна-ЄС: Пріоритети у співпраці щодо вільної торгівлі на 2020.
-
Умови торгівлі з Великою Британією після Brexit
-
Можливості для українських компаній в рамках Генералізованої системи преференцій США
-
Україна – Китай: міжнародна торгівля
-
Співпраця з країнами Близького Сходу та Африки. Пан-Євро-Мед.
Мета проєкту – ознайомити всіх виробників з дорожньою картою напрямків експорту, роллю Уряду у сприянні розвитку українського експорту та особливостями міжнародної торговельної політики на поточний рік.
Курс розроблений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Офісом з просування експорту.
Нагадаємо, що за 11 місяців 2019 року експорт українських товарів зріс на 6,3%. Темпи торгівлі з Євросоюзом та Китаєм зростають, з Росією – знижуються.