Міненерго моделюватиме сценарії розвитку паливно-енергетичного комплексу за зразком Данії

Міністерство енергетики і вугільної промисловості України використає досвід Данії при моделюванні сценаріїв розвитку паливно-енергетичного комплексу на середньо- та довгострокову перспективу. 

Про це повідомили у Міненерго за результатами розширеного робочого семінару, організованого Українсько - Данським енергетичним центром.

Учасники заходу опрацювали, зокрема, базовий (орієнтується на Енергетичну стратегію України) та розширений (враховує інші державні стратегії, концепції розвитку, національні плани та плани заходів, які ухвалені в Україні) сценарії. Крім того, йшлося про ймовірні відхилення відносно базового сценарію, які враховують очікувані ризики невиконання Енергетичної стратегії за тими чи іншими напрямками. Також сторони опрацювали різні шляхи забезпечення балансової надійності енергосистеми в умовах зростання частки відновлюваної енергетики з негарантованим відпуском електричної енергії.

"Ці сценарії надалі будуть прораховані з використанням спеціалізованої багатофакторної оптимізаційної математичної моделі Times - Україна. Подібні моделі використовуються і в Данії для оцінки різних напрямків розвитку паливно-енергетичного комплексу країни", - зазначили в Міненерго.

У відомстві використають отримані результати для визначення оптимального шляху розвитку ПЕК України. Крім того, вони дозвоять оцінити ефективність тих чи інших рішень і вжитих заходів. Це в цілому сприятиме підвищенню якості формування і реалізації державної політики в енергетиці України.

Участь у семінарі взяли представники ЦОВВ, Данського енергетичного агенства, Данського технічного університету, Державної служби статистики, НАЕК Енергоатом, Інституту економіки та прогнозування НАН України, фахівці та експерти галузі.

Підготовлено за матеріалами Міністерства енергетики і вугільної промисловості України. Оригінал статті читайте за посиланням.