Міненерговугілля та Європейська Комісія продовжують тісну співпрацю задля посилення безпеки постачання природного газу

У Міненерговугілля під головуванням Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславецьвідбулась робоча зустріч щодо підготовки до практичних навчань, які відбудуться 5 грудня у м. Києві, з питань реагування та взаємодії учасників ринку природного газу на кризову ситуацію. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У зустрічі взяли участь представники Міненерговугілля, Спільного дослідницького центру Генерального директорату Європейської комісії (JRC), Секретаріату Енергетичного Співтовариства, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, ДП «НЕК «Укренерго» та суб’єктів ринку природного газу.

Ольга Буславець поінформувала про мету проведення навчань та відзначила, що наприкінці 2017 року уже проводились такі навчання, в результаті чого було вдосконалено координацію та взаємодію учасників ринку природного газу на кризову ситуацію. Запевнила колег, що Міненерговугілля приділяє питанню безпеки постачання природного газу суттєву увагу. Про це свідчить як активна робота над вдосконаленням законодавства щодо безпеки постачання природного газу, так і структурні зміни в самому Міністерстві. Зокрема, утворено експертну групу моніторингу безпеки постачання електричної енергії та природного газу.

Ольга Буславець підкреслила, що з часу прийняття у 2015 році Правил про безпеку постачання природного газу та Національного плану дій вперше саме Директоратом енергетичних ринків в рамках співпраці з JRC підготовлено зміни до Правил про безпеку постачання природного газу та Національного плану дій щодо розроблення та визначення порядку відключення споживачів природного газу на випадок виникнення кризової ситуації (з презентацією можна ознайомитись за посиланням).

Прийняття цих змін забезпечить оперативне реагування та безпечну експлуатацію газової інфраструктури в разі виникнення надзвичайної ситуації.

На завершення, Ольга Буславець подякувала експертам JRC за плідну співпрацю та наголосила на важливості отриманого досвіду та продовження подальшої роботи щодо удосконалення напрацювань в частині щорічного оновлення Правил про безпеку постачання природного газу та Національного плану дій, враховуючи актуальність питання безпечного постачання природного газу споживачам України та Європи.