Мінфін створив комісію з корпоратизації Укренерго

В Україні запрацювала комісія з реорганізації державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в приватне акціонерне товариство (ПрАТ).

Відповідний наказ затвердили у Міністерстві фінансів 22 лютого.

"Одна з головних задач Мінфіну – прискорення процесу корпоратизації "Укренерго". Це є однією з умов сертифікації компанії як незалежного оператора системи передачі електроенергії", — зазначили в Мінфіні.

Корпоратизація "Укренерго" дозволить ефективно імплементувати законодавство про ринок електроенергії та відокремити контроль за її виробництвом і передачею (анбандлінг). Це одна з умов отримання кредитних коштів в межах Меморандуму про взаєморозуміння з ЄС.

План перетворення "Укренерго" передбачає створення інвентаризаційної комісії, інвентарзацію активів та зобов’язань компанії станом на 31 березня 2019 року та складання акта оцінки майна. Після цього Мінфін має затвердити статут ПрАТ та склад його наглядової ради.

До складу комісії з реорганізації компанії увійшли 12 представників від Мінфіну, "Укренерго", Фонду державного майна України та Міністерства економічного розвитку та торгівлі. Орган працює під керівництвом заступника Міністра фінансів Василя Шкуракова.

Довідково:
Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством «НЕК "Укренерго" 4 лютого 2019 року. Відповідний акт приймання-передачі було підписано Комісією з питань передачі цілісного майнового комплексу ДП "НЕК "Укренерго", створеною Мінфіном на виконання розпорядження КМУ від 14.11.2018 № 1001. З моменту підписання документу Укренерго перейшло зі сфери Міністерства енергетики та вугільної промисловості до Міністерства фінансів.

Нагадаємо, Мінфін отримав право на управління НЕК "Укренерго".

Підготовлено за матеріалами Міністерства фінансів України. Оригінал статті читайте за посиланням