Міністерство інфраструктури спільно з Європейським інвестиційним банком ініціює новий проєкт «Міський громадський транспорт України ІІ»

Міністерство інфраструктури звернулося до Європейського інвестиційного банку з пропозицією ініціювати у 2020 році новий проєкт «Міський громадський транспорт України ІІ». 

Про це заявила заступник Міністра інфраструктури з європейської інтеграції Наталія Форсюк.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“В рамках цього проєкту планується дати містам сучасний екологічний транспорт – оновити парки трамваїв, тролейбусів, електробусів, а також вагони метрополітену міських комунальних підприємств”, – зазначила Наталія Форсюк.

Пропозиції органів місцевого самоврядування з 23 обласних центрів України вже опрацьовані Міністерством інфраструктури та направлені на розгляд ЄІБ.

Містам Південно-Східного регіону з населенням понад 100 тисяч термін подачі заявок продовжено. Українські міста, які отримають фінансування для відновлення об’єктів інфраструктури, будуть обрані вже за декілька місяців. Фінансову Угоду між Україною та ЄІБ (проєкт «Міський громадський транспорт України ІІ») на 200 млн євро планується підписати та ратифікувати Верховною Радою України до кінця 2020 року.

Наразі в Україні в активній стадії реалізації перший проєкт «Міський громадський транспорт України» – фінансова угода між Україною та ЄІБ, ратифікована Законом України від 12.04.2017 № 2009 VIII. Ним передбачено реалізацію 21 підпроєкту з розвитку міського пасажирського транспорту в 11 містах України. На сьогодні ЄІБ вже погодив виділення фінансування 13 із зазначених підпроєктів на загальну суму 176,2 млн євро. Після проведення тендерних процедур кошти будуть спрямовані на придбання понад півтисячі одиниць міського транспорту для комунальних підприємств Запоріжжя, Києва, Луцька, Львова, Одеси, Сум, Тернополя, Харкова та Чернігова.