Міністри закордонних справ України, Грузії та Молдови спільно звернулися до ЄC щодо важливості підтримки регіону «Східного партнерства»

Під час Мюнхенської безпекової конференції міністри закордонних справ України, Грузії та Молдови підписали спільне звернення до членів Європейської Комісії щодо важливості належної фінансової підтримки регіону «Східного партнерства» у рамках «Багаторічної фінансової перспективи» ЄС на 2021-2027 роки. 

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

 

Формування «Багаторічної фінансової перспективи» ЄС на 2021-2027 роки наразі триває в інституціях Євросоюзу.

Глави зовнішньополітичних відомств трьох асоційованих партнерів закликали ЄС у рамках стратегічного бюджетного планування на наступні 7 років врахувати масштаби і амбітність реформ, що здійснюються та заплановані Україною, Грузією і Молдовою у процесі європейської інтеграції.

У цьому контексті міністри наголосили на важливості передбачити у «Багаторічній фінансовій перспективі» збільшення ресурсів на потреби держав-учасниць «Східного партнерства», яка відповідатиме їхнім європейським зобов’язанням та пріоритетам у відносинах з ЄС.

У Міністерстві закордонних справ підкреслюють, що спільне звернення міністрів свідчить про єдність підходів України, Грузії і Молдови до питання майбутнього розвитку «Східного партнерства» на основі принципу диференціації та ідеї поглиблення діалогу у форматі «ЄС+ три асоційовані партнери».

Нагадаємо, Європейський Союз надає нові можливості для учнів 16-17 років з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України, які хотіли б поглибити свої знання про Європу та Європейський Союз. Заявки на участь у Європейській школі Східного партнерства приймають до 14 березня.