Міносвіти розробляє проект Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору

admin

На початку листопада цього року МОН планує представити проект Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA).

Як повідомляє прес-служба відомства, наразі триває активний етап його підготовки. Про це йшлося під час зустрічі робочої групи з формування Дорожньої карти, що відбулася в Міністерстві освіти і науки.

"Ми взяли за приклад австрійську Дорожню карту, насамперед її структуру і загальні принципи. У нашій Дорожній карті ми також опишемо поточну ситуацію, наші цілі, що ми маємо зробити для їх досягнення, якими будуть індикатори змін тощо. Ми повинні зосередитися на конкретних кроках, які наблизять нас до європейських стандартів. У підсумку цей документ має змінити ті підходи до сфери науки, які сьогодні є в державі", – відзначив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха.

До складу робочої групи увійшли 60 експертів, які представляють МОН, інші міністерства та органи влади, Верховну Раду, НАН, галузеві академії, виші, міжнародні та громадські організації тощо. Вони готують Дорожню карту за 6 пріоритетами:

·        Ефективні національні дослідницькі системи

·        Оптимальна транснаціональна кооперація та конкуренція

·        Відкритий ринок праці

·        Гендерна рівність в дослідженнях

·        Оптимальні обмін та трансфер наукових знань

·        Міжнародна кооперація

Остаточно затвердити Дорожню карту планують до кінця року. Її прийняття є однією із пріоритетних дії Уряду на 2017-й.

Нагадуємо, що цього року вчені України та Німеччини почали разом проводити дослідження, які допоможуть змінити систему управління наукової та інноваційної діяльності в Україні.