Мінсоцполітики заохочує старшокласниць здобувати STEM-освіту, що охоплює природничі науки, технології, технічну творчість та математику

27 дівчат-старшокласниць із 17 міст та містечок України взяли участь у четвертому модулі благодійного освітнього проєкту STEM is FEM на тему “Робототехніка і інженерія”. Вперше подія проєкту відбувалась онлайн через карантинні обмеження. 

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Мета проєкту – мотивувати дівчат обирати STEM-професію. У майбутньому це допоможе створити умови для розширення їхніх економічних можливостей. Загалом організатори отримали майже 100 анкет охочих, з яких відібрали тих, хто найкраще впорався з онлайн завданням.

Під час модулю дівчата взяли участь у тематичному конкурсі. Приз гран-прі отримала сімнадцятирічна Марія Щербань із Запоріжжя. Вона представила проєкт робота- дезинфікатора, який допоміг би лікарям убезпечити себе під час пандемії коронавірусу. За розробку цієї ідеї Марія отримає конструкторський набір LEGO MINDSTORMS Education EV3 для створення власного робота.

Довідково.

Проєкт STEM is FEM – це освітня благодійна ініціатива, що спрямована на популяризацію технологічної сфери серед дівчат. Проєкт стартував у вересні 2019 року. Кожні два місяця STEM is FEM обирає вузьку галузь і знайомить із нею дівчат на освітньому модулі. Уже відбулись модулі з біотехнології, ІТ, екології та енергетики. У травні 2020 на сайті проєкту розпочнеться відбірковий конкурс на участь у новому освітньому модулі.

Наразі проведення інформаційно-просвітницьких заходів, заохочення та забезпечення умов для рівного доступу дівчат до STEM-освіти є заходом Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.18 № 273, яка була розроблена Мінсоцполітики.