Мін’юст підписав з міжнародними партнерами меморандум щодо розвитку електронних послуг

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова підписала Меморандум про співробітництво між Мін’юстом, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Державним агентством з питань  електронного урядування України, Фондом «Євразія» (проект міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS)») та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа». Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.


Метою підписання цього Меморандуму є забезпечення розвитку електронних послуг в Україні, зокрема модернізація існуючих та проектування оновлених адміністративних процесів, які здійснюються Мін'юстом, його територіальними органами, державними реєстраторами, задля підвищення прозорості та зменшення можливих корупційних ризиків шляхом трансформації таких послуг в електронну форму.


«Сьогодні ми зробили ще один крок до підвищення якості послуг, які надають державні органи. Меморандум, який підписали, спрямований на роботу по налагодженню взаємодії між усіма державними реєстрами – не тільки тими, що належать Міністерству юстиції», - сказала Олена Сукманова.
За її словами, крок за кроком ми наближаємося до того, що у майбутньому 90% усіх послуг, які надає держава, будуть електронними. «Ми повинні відходити від існуючих паперових адміністративних процедур на електронний формат, який буде сприяти спрощенню процесу отримання послуг, підвищенню прозорості їх надання. І що найголовніше - потрібно пам’ятати про головну філософію електронних послуг, а саме - про мінімізацію спілкування чиновника з громадянами та бізнесом і як наслідок - унеможливлення будь-якої корупційної складової», - зазначила заступник Міністра юстиції.


Вона подякувала міжнародним партнерам, Фонду «Євразія», проекту міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS), Міжнародній благодійній організації «Фонд Східна Європа» за підтримку та допомогу у розвитку електронних послуг.
Олександр Риженко, Голова Державного Агентства з питань електронного урядування: «Державне агентство з питань електронного урядування та Міністерство юстиції мають давню та плідну співпрацю в сфері електронних послуг, відкритих даних, електронної ідентифікації.
Вже більше року Мін’юст надає в електронному вигляді одну з ключових для бізнесу послуг – державну реєстрацію фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб онлайн. Також створені корисні для суспільства сервіси на базі відкритих даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, який один з перших був оприлюднений на національному порталі відкритих даних (data.gov.ua). В напрямку електронної ідентифікації минулого року були імплементовані європейські стандарти електронного цифрового підпису, який надається центром сертифікації Мін’юсту. Окрім того, зараз тестуються послуги мобільної ідентифікації (Mobile ID).


В рамках Меморандуму Агентство разом з партнерами буде й надалі працювати над створенням нових електронних послуг, а також впровадженням в державних органах новітніх технологій, зокрема блокчейну».
У свою чергу, директор проекту міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS) Петро Матіяшек наголосив, що Україна сьогодні активно підтримує й просуває реформи. «Зараз в Україні набагато більше ініціатив, ніж ми можемо фінансувати через наш проект. Це кардинально інша ситуація в порівнянні з тим, що було декілька років тому, коли донорам доводилося переконувати партнерів у доцільності проведення реформ», - сказав П.Матіяшек.