Мін’юст у співпраці з ЄС розпочав створення фонду компенсації жертвам насильницьких злочинів

admin

Міністерство юстиції за підтримки ЄС розпочало роботу щодо створення фонду компенсації жертвам насильницьких злочинів.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

На реалізацію положень схваленої Президентом України Національної стратегії з прав людини у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу Міністерством юстиції було розроблено проект закону, положення якого спрямовані на підвищення гарантій прав жертв умисних насильницьких злочинів шляхом надання їм державної соціальної допомоги у вигляді компенсаційної виплати.

Створення дієвого механізму реалізації компенсації збитків жертвам умисних насильницьких злочинів законів є досить актуальним питанням сьогодення, оскільки нині існуючий механізм відшкодування шкоди, заподіяної злочином, створює достатньо складну систему процесуальних відносин, пов’язаних з доказуванням характеру та розміру заподіяних злочином матеріальних збитків, що дуже часто не дозволяє отримати постраждалим від злочину належну грошову компенсацію.

Тобто, якщо органи розслідування не можуть забезпечити розкриття злочину та притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб, потерпілі на невизначений час позбавляються можливості відшкодувати завдані їм збитки коштом порушників. До таких злочинів належать грабіж, хуліганство, тяжкі тілесні ушкодження, фізичне насильство, вбивство - зазначив директор Департаменту з питань правосуддя на національної безпеки Мін'юсту Олександр Олійник.

У країнах ЄС існує практика, що держава надає компенсацію через спеціальний компенсаційний механізм для потерпілих або фонд. З цих коштів постраждала особа і отримує кошти на лікування чи відновлення фізичного та психологічного стану.

Щоб змінити ситуацію, яка є зараз в Україні, Міністерство юстиції і підготувало цей проект закону. Варто відзначити, що даний проект був погоджений та підтриманий Консультативною Місією ЄС. Після проведення Міністерством юстиції додаткових узгоджувальних консультацій з Міністерством фінансів щодо джерел формування державного фонду компенсації збитків жертвам злочинів проект закону буде поданий до Міністерства закордонних справ з метою подальшого внесення його на розгляд Президенту України та Парламенту.

Рубрика: