Міжнародний захід високого рівня з розвитку цифрової інфраструктури відбувся в Одесі

В Одесі відбувся Міжнародний захід високого рівня з розвитку цифрової інфраструктури. 

Під час заходу заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк представив основні кроки з розвитку цифрової інфраструктури Міністерства. Зокрема, він зауважив, що вже розроблено та погоджено Національну транспортну стратегію України до 2030 року (НТСУ) та план дій із її провадження. Одним із пріоритетів стратегії є впровадження цифрової інфраструктури, яка забезпечить прозорість та кращий доступ до інформації про транспортну систему.

Крім того, Міністерством інфраструктури вже реалізуються такі пілотні проекти як система зважування автомобілів в русі Weigh in Motion, електронний квиток у містах України, інтерактивна мапа автобусних маршрутів, розширення мережі зарядних станцій для електромобілів, електронний кабінет перевізника, електронна система портів «Єдине вікно», удосконалення реєстру сертифікації транспортних засобів відповідно до практик ЄС, гео-інформаційні системи на залізниці та багато іншого. 

«Всі ці і багато інших інфраструктурних проектів увійшли до плану заходів та майстер плану НТСУ. В процесі розробки також знаходиться Національна транспортна модель, яка передбачає комп’ютерне моделювання транспортних потоків для всіх видів транспорту», - наголосив Юрій Лавренюк.

Генеральний директор Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури Фарід Сафаров, у свою чергу зазначив, що комплексне впровадження цих інновацій на всій території України можна здійснити лише за допомогою створення центру інновацій, який забезпечить вплив цифрової трансформації на усі сектори економіки. Інвестиції в стратегічні цифрові потужності та інфраструктуру в цілому закладуть фундамент майбутнього процвітання України.

Організаторами заходу виступило Міністерство інфраструктури України, Офіс підтримки реформ та європейські партнери.

Серед ключових спікерів - офіційні представники Європейської делегації, Європейського інвестиційного банку, посадові особи з профільних міністерств Казахстану, Грузії, Польщі та інших країн, також серед учасників - Egis, AVISION Robotics, DBA Group, Huawei Technologies та інші. 

Публікацію підготовлено за матеріалами Міністерства інфраструктури України. З оригіналом публікації можна ознайомитися за посиланням.