МВС України впроваджує європейські стандарти у сфері інтегрованого управління кордонами

20 листопада Кабінет міністрів України на засіданні присвяченому питанням європейської інтеграції прийняв Проект розпорядження «Про затвердження плану заходів на 2020 – 2022 роки щодо реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року». Про це повідомляє прес-служба МВС.

«Держприкордонслужба досягає європейських стандартів у сфері інтегрованого управління кордонами. Прийняти документ - це наповнення реальним змістом прийняту раніше Стратегію. Він дозволить створити в Україні такий механізм роботи на кордоні, який забезпечить розвиток зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародної торгівлі, спростить і прискорить контрольні процедури при перетині державного кордону з дотриманням прав людини, сприятиме законному переміщенню осіб і товарів через державний кордон та високого рівня його захищеності», - наголосила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Тетяна Ковальчук пояснила, що Стратегія – це черговий крок до того, щоб український кордон був прозорим для всіх служб, чия діяльність пов’язана з його перетином, комфортним і зручним для всіх, хто його перетинає або переміщує товари, і, звичайно, безпечним.

Це є одним із зобов’язань України в рамках поглибленої інтеграції нашої держави з Євросоюзом, а саме в секторі юстиції, свободи та безпеки.

Нагадаємо, у липні 2019 року Уряд прийняв Стратегію інтегрованого управління кордонами. Зокрема, це охорона державного кордону, пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів і вантажів, здійснення запобіжних заходів з протидії транскордонній злочинності. Охорона суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні. Оперативно-розшукова діяльність та досудове слідство з метою запобігання, виявлення, документування і розслідування транскордонних злочинів, протидії нелегальній міграції, торгівлі людьми тощо. Реалізація та укладення міжнародних договорів у сфері реадмісії та забезпечення взаємодії компетентних органів під час здійснення процедур реадмісії. Облаштування державного кордону, створення суцільної зони спостереження на морській ділянці кордону, впровадження сучасних засобів здійснення контролю, спостереження та інформаційних технологій.

Крім того, на засіданні Уряд відкрив для громадськості доступ до «Пульсу Угоди» – онлайн-системи моніторингу реалізації Плану заходів виконання Угоди про асоціацію з ЄС. ЇЇ розроблено три роки тому за кошти європейських партнерів для забезпечення відкритості та прозорості діяльності виконавчої влади.

Угода про асоціацію стала поштовхом розвитку не лише двосторонніх відносин між Україною та ЄС, а й дозволила значно просунутися в реалізації наших внутрішніх реформ. Спільно з європейськими експертами напрацьовано якісно нове законодавство (Закон «Про Національну поліцію», Стратегія державної міграційної політики до 2025 року, Стратегія інтегрованого управління кордонами, Стратегія розвитку системи МВС – 2020, законодавство, спрямоване на протидію домашньому насильству).

МВС та органами системи забезпечено на належному рівні виконання умов функціонування безвізового режиму з ЄС, що засвідчено в ході п’ятого засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС, який відбувся 5 листопада в м. Брюссель. Рівень виконання Україною Угоди про реадмісію з ЄС є найвищим з-поміж інших країн.