«Минулий рік був надзвичайно динамічним у реформуванні енергетичного сектору України», - Наталія Бойко

admin

Про це зазначила заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко у виступі на конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2017 рік та подальші плани», повідомляє прес-служба відомства.

Під час заходу, який відбувся 23 лютого 2018 року, відбулась презентація Звіту про виконання Угоди про асоціацію. В презентації взяли участь представники ЄС, Уряду, Парламенту, громадянського суспільства. Захід своїми вітальними промовами відкрили Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І. Климпуш-Цинцадзе та Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Х. Мінгареллі.

Наталія Бойко зазначила, що реалізація євроінтеграційної політики є важливим аспектом розвитку енергетичного сектору України. Також зупинилася на ключових досягненнях за 2017 рік. Одне з найважливіших досягнень - схвалення євроінтеграційної Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність». Зауважено, що стратегія не тільки чітко окреслює вектор розвитку та стратегічні цілі, а також прописує технічні кроки для їх реалізації.

Н. Бойко підкреслила, що минулий рік став переломним стосовно впровадження нових правил реформування ринків електроенергії та газу. Почався процес підготовки до анбандлінгу не тільки у газовій сфері, а і в електроенергетичній. Було прийнято Закон України «Про ринок електричної енергії» та схвалено План організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення його реалізації. Зауважено, що Закон про новий ринок електроенергії передбачає реалізацію низки серйозних організаційних і структурних змін в компаніях галузі.

Зауважено, що Урядом створено основне законодавче підґрунтя, що дозволило Міненерговугілля активізувати розробку та прийняття нормативно-правових актів вторинного законодавства для виконання вимог Закону України «Про ринок природного газу» з метою вдосконалення механізму реформування ринку газу.

Н. Бойко підсумовуючи зазначила, що необхідно чітко слідувати існуючій логіці і послідовно крок за кроком імплементовувати Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.