«Митний безвіз» у цифрах: оформлено 7,5 тис. декларацій за 8 місяців міжнародного застосування NCTS

За 8 місяців «митного безвізу» оформлено 7,5 тис. транзитних декларацій у системі NCTS (New Computerized Transit System). Про такі результати повідомляє Міністерство фінансів України.

У травні 2023 року в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було завершено 2 698 переміщень, розпочатих в Україні. Це майже вдвічі більше, ніж у квітні 2023 року. Така позитивна динаміка спостерігається 3 місяці поспіль. Загальна кількість переміщень з України за 8 місяців склала 5 974. 

З початку міжнародного застосування NCTS по 1 529 деклараціях спільного транзиту товари були успішно доставлені до митниць призначення на митній території України. Кількість таких декларацій у травні 2023 року склала 331.

Також у травні гарантами, які мають право гарантувати переміщення товарів під процедурою спільного транзиту, розпочато активне використання веб-сервісу реєстрації електронних гарантій. За цей період в електронному вигляді зареєстровано 7 загальних та 21 індивідуальну гарантію.

Довідково

З 1 жовтня 2022 року Україна приєдналася до Конвенції про процедуру спільного транзиту та розпочала міжнародне застосування NCTS – комп’ютеризованої системи транзиту. Україна стала 36 країною-учасницею Конвенції. Конвенція про процедуру спільного транзиту стала частиною національного митного законодавства.

Відтак українські підприємці отримали переваги при постачанні й транзиті товарів територією 35 країн-учасниць Конвенцій (27 держав ЄС, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Велика Британія, Туреччина, Північна Македонія, Сербія).