МЗС: ЄС та країни-партнери, які уклали Угоди про асоціацію, мають співпрацювати у поглибленому форматі

Співробітництво між членами Європейського Союзу та країнами-партнерами, які уклали угоди про асоціацію з ЄС, має відбуватися у поглибленому форматі.

Про це заявила заступниця Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль під час зустрічі з послами держав-членів ЄС, які опікуються питаннями Східного партнерства. 

За її словами, Україна також має бути учасником спільного ринку ЄС, зокрема, у сфері цифрових комунікацій та енергетики.

Представниця МЗС висловала стурбованість через будівництво "Північного потоку-2". На переконання української сторони, "ПП-2" є "інструментом політичного шантажу Російської Федерації".

Крім того, Олена Зеркаль наголосила на необхідності інтенсифікувати співпрацю у сфері протидії гібридним загрозам в рамках Східного партнерства. Таке співробітництво має створити безпечне середовище для проведення майбутніх виборів. 

Під час зустрічі заступниця Міністра також закликала визначити перспективи поглиблення економічної інтеграції для трьох асоційованих партнерів після 2020 року.

Зі свого боку, Посли ЄС підтвердили лідируючу роль України в Східному партнерстві. Західні партнери позитивно оцінили прогрес України у проведенні реформ та ефективному запровадженні безвізового режиму.

Підготовлено за матеріалами Міністерства закордонних справ України. Оригінал статті читайте за посиланням.