На 15 тисяч українців розраховують фінські фермери цього року

Фінські фермери очікують на 15 тисяч українців цього року.

Про це йшлося на зустрічі Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадима Пристайка з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україн Пяйві Лайне.

“Фінляндія відчуває гостру нестачу робочої сили для сезонних робіт. Українські працівники зарекомендували себе дуже добре. Вони відповідальні, порядні, працьовиті, і ми будемо раді можливості цього року знову залучити їх до роботи у сільському та лісовому господарстві та інших сферах”, - підкреслила пані Посол.

 

Вадим Пристайко зазначив, що в Уряді знають про регулярне залучення українських працівників на сезонні роботи до країн Європи. Так, Фінляндія щороку залучає від 12 до 15 тисяч українців, зокрема на роботу на сільськогосподарській техніці та більш пізні роботи зі збору врожаю ягід тощо.

 

“Разом з фінськими колегами Уряд України допоможе українським працівникам організовано дістатися на сезонні роботи. Це включає організацію необхідної кількості авіарейсів. Звичайно, безпека при цьому є найвищим пріоритетом. Тому незмінною залишається умова для роботодавців щодо легального працевлаштування українських працівників, забезпечення якісної медичної страховки, проведення обсервації”, - підкреслив Вадим Пристайко.

 

Віцепремєр-міністр також додав, що в Урядовому офісі координації європейської та євроатлантичної інтеграції наразі опрацьовуються відповідні запити з Австрії, Фінляндії, Данії та Норвегії, інших країн.