На Херсонщині стартувало будівництво потужної вітрової електростанції за участі інвесторів з ЄС

На Херсонщині стартувало будівництво "Дніпро-Бузької вітроелектростанції" потужністю 110 МВт за участі французької та бельгійської компаній.

Як повідомляє прес-служба Херсонської ОДА, об’єкт матиме 25 турбін, для його будівництва буде вбито близько чотирьох тисяч паль. Запланований обсяг інвестицій складатиме 188 млн євро. Інвесторами виступають французька компанія Akuo Energy та бельгійська Greenworx Holding.

За словами голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, будівництво вітрової електростанції забезпечить робочі місця для місцевої громади, збільшить надходження до місцевого бюджету та забезпечить реалізацію соціальних проектів. Завдяки будівництву вітрової електростанції створять 40 нових робочих місць. Він подякував інвесторам за довіру до регіону.

«Є стратегія об’єднання енергетичного ринку України та Європейського Союзу саме заради створення потужних станцій альтернативної енергетики, яка реалізується шляхом ухвалення Урядом відповідних рішень. Будівництво Дніпро-Бузької вітрової електростанції є гарним прикладом ефективного менеджменту на обласному й місцевому рівнях, що дозволяє збільшувати місцеві бюджети й направляти кошти в громади на розвиток інфраструктури. Це частина шляху України до Європи. Дякую інвесторам за довіру до нашого регіону!», – зазначив у своєму виступі він.

Будівництво вітрової електростанції "Дніпро-Бузька вітрова електростанція" триватиме протягом 15-ти місяців. Наразі в Україні будують вже 8 потужних вітропарків, загальною потужністю майже 1 гігават. Зокрема, у Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій та Херсонській областях.

Довідково:

Akuo Energy - провідна французька компанія у сфері відновлювальної енергетики, яка займається розвитком, фінансуванням, будівництвом та експлуатацією електростанцій на відновлюваних джерелах енергії

GreenWorx Holding NV - бельгійський холдинг, який активно розвиває та інвестує в екологічні проекти та проекти відновлювальної енергетики.

Раніше повідомлялося, що на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Україна підписала Угоду з норвезькою компанією NBT, французькою компанію Total Eren та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за проектом вітрової енергетики "Сиваш" на Херсонщині.