На Миколаївщині презентували проект з покращення якості послуг ЖКГ

На Миколаївщині представники об’єднаних територіальних громад (ОТГ)  пройшли курс з підвищення якості житлово-комунальних послуг, розвитку енергоефективності і залучення коштів на втілення відповідних програм.

Семінар "Підвищення якості житлово-комунальних послуг в об’єднаних територіальних громадах" організував Миколаївський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Міністерства регіонального розвитку. Учасники заходу, зокрема, дізналися як скористатися технічною допомогою фінансових донорів і залучити кошти для вирішення питань енергоефективності у своїх будинках.

За словами регіонального координатора ПРООН в Миколаївській області Тетяни Гвоздь, нині на території об’єднаних територіальних громад Миколаївщини налічується понад 620 багатоквартирних будинків. У 188 з них створено ОСББ (близько 30 %). Всі інші або ще не об'єдналися, або перебувають лише у процесі. І тим, і іншим потрібна методично-консультативна допомога.

Лише протягом минулого року в Миколаївській області реалізували 110 проектів за рахунок державної субвенції на розвиток інфраструктури на загальну суму 86 мільйонів гривень. З них 61 проект  пов'язаний саме з питаннями енергозбереження, куди було витрачено 45 млн грн.

За словами директора Миколаївського ЦРМС Валентина Бойка, на сьогодні питання формування і надання житлово-комунальних послуг є дуже важливим і актуальним для ОТГ, адже саме ці проблеми є такими, які найбільше цікавлять жителів сіл і міст області.

"Сьогодні ми маємо ситуацію, коли міжнародні донори надають велику технічну допомогу на розвиток соціально-економічних проектів, але дуже мало саме на вирішення проблем ЖКГ. Отож, ми презентуємо новий проект Євросоюзу та програми розвитку ООН, спрямований на підтримку багатоквартирних будинків. Він пропонує навчання та консультаційну допомогу з питань становлення ОСББ, їх розвитку, взаємодії з органами влади та комунальними службами тощо", - повідомила Тетяна Гвоздь, головна спікерка семінару.

Довідково:

Програма "U-LEAD з Європою" спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами  - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Раніше повідомлялося, що на початку березня 30 об’єднаних територіальних громад в Україні отримали комплекти обладнання енергоменеджерів в межах програми “U-LEAD з Європою”. Йдеться про ОТГ з понад десяти областей України, які стали учасниками ініціативи "Підтримка енергетичного менеджменту в об'єднаних громадах".