На Прикарпатті розпочалася науково-практична конференція з розвитку Гуцульщини

Гуцульщина має величезний рекреаційний і творчий потенціал, який здатен перетворити цей регіон на міжнародний туристичний центр. Про це Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала під час науково-практичної конференції "Гуцульщина – ХХІ сторіччя: проблеми та перспективи збереження гірської природи та етнічної культури в гуцульському регіоні Українських Карпат в умовах глобалізації" в місті Яремче Івано-Франківської області.

"Я би говорила про глобалізацію не як про виклик, а як про можливість. Можливість показати свою унікальність. Так, безумовно, конкуренція у світі є надзвичайною, вона є складною, вимогливою до кожного з нас, але це може бути не тільки викликом, не тільки проблемою, а реальною можливістю", – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що кілька десятиліть тому Гуцульщина була серйозним центром не тільки внутрішнього, а і міжнародного туризму. "І в нас є всі можливості сьогодні це відродити. А відроджувати можна через привабливість, безумовно, як культури, так і природи, і через розвиток туристичної інфраструктури", – сказала Віце-прем`єрка, підкресливши, що природокористування – це спільна відповідальність громад, регіональної влади і держави. "Очевидно, питання того, щоби наші гори не "лисіли", є для кожного з нас болючим, тому що без наших лісів, окрім екологічних втрат, ми вже будемо інакше формуватися як культура", – переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті, переконана вона, надзвичайно важливими є кроки для захисту довкілля, передбачені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС: "Зокрема, торік, хоч і дуже важко, але Верховна Рада ухвалила кілька законів, які, зокрема, запроваджують стратегічну екологічну оцінку, що дає можливість громадам мати вплив на рішення, які потенційно можуть становити небезпеку екології".

Віце-прем`єрка закликала учасників конференції максимально використовувати ці інструменти для того, аби зберегти природу, в якій гуцули можуть відновлювати і розвивати свою культуру. "Поза тим, думаю, ми всі з вами прекрасно розуміємо, що живемо у взаємозалежному світі. Подібні проблеми в гірських регіонах Карпат мають і наші західні сусіди – Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія. Тому є польська ініціатива на вирішення цих проблем, яку Україна підтримує", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Ідеться про розробку макрорегіональної стратегії розвитку Карпатського регіону, в яку мають бути включені і Українські Карпати. "Ми працюємо над цим для того, аби разом з ЄС не лише зберегти наші природні ресурси, не лише зберегли наші культурні особливості, а й, очевидно, спрямувати свої зусилля на те, аби людям у цій місцевості жилося затишніше та комфортніше", – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Науково-практична конференція "Гуцульщина – ХХІ сторіччя: проблеми та перспективи збереження гірської природи та етнічної культури в гуцульському регіоні Українських Карпат в умовах глобалізації" відбувається в рамках Міжнародного гуцульського фестивалю, що триває з 21 до 29 липня на території Яремчанської міської ради Івано-Франківської області.