На Вінничині побудують сміттєпереробний завод за польським зразком

Вінницька міська рада та польська консультативна компанія Domat Consulting, яка  спеціалізується на поводженні з відходами та захисті навколишнього середовища, підписали меморандум про наміри збудувати сміттєпереробний комплекс в селі Людавка Жмеринського району. 

Як зазначив міський голова Вінниці Сергій Моргунов, цей меморандум є частиною реалізації Концепції інтегрованого розвитку “Вінниця-2030”, а точніше – її екологічної складової.

“Євросоюз до 2030 року планує зберегти на звалищах до 10% сміття, а решту – виключно переробляти. Для цього там вже ухвалені відповідні закони. Ми маємо рухатися в тому ж напрямку та працювати над тим, щоб зменшувати вплив на екологію”, – зазначив він.

Мер Вінниці наголосив, що у 2007 році разом з партнерами з польського міста Кельце було розпочато процес реновації полігону у с. Стадниця. Там запровадили роздільний збір сміття, закупили новітню техніку, а сьогодні підійшли до кардинально нового етапу – роботи над інвестиційним проектом щодо будівництва сміттєпереробного заводу.
За словами заступника мера Вінниці Миколи Форманюка, наразі триває розробка проектно-кошторисної документації для будівництва заводу на ділянці в Людавці. Зокрема, туди вже підведено електрику, здійснено підготовчі роботи, на 70% готова адміністративна будівля. Інвестиції в проект складатимуть 15-20 мільйонів євро – це спільне фінансування Вінниці та Кельце, термін реалізації проекту – 2-3 роки. Проект заводу мають виготовити вже до кінця 2019 року.

На новоствореному заводі планують відсортовувати сміття з подальшим його перетворенням на будівельні матеріали, спалювання сміття не передбачається. Також тут планують захороняти виключно інертні відходи, але не більше 20% від загальної кількості сміття.
Перед будівництвом заводу, його проект має пройти всі передбачені законом процедури: від екологічної експертизи до громадських слухань. На підприємстві планують створити близько півсотні робочих місць.

“Ми хочемо передати ті технології, які вже застосовуються в Кельце, однак не повторити тих помилок, які були допущені в Польщі. Проект має бути завершений за 2-3 роки, паралельно з цим планують покращити систему збору відходів у місті, тому що ці речі дуже пов’язані”, – зазначив своєю чергою  контент-координатор проекту Domat Consulting  Ярослав Пасек.

Довідково:

Domat Consulting – це інноваційний стартап-проект з польського міста Кельце, який має великий досвід надання консультаційних послуг з управління відходами, охороні навколишнього середовища, будівельної промисловості та енергетики і отримання зовнішнього фінансування для сектору малого та середнього бізнесу та органів місцевого самоврядування. Основною метою діяльності Domat Consulting є розробка нових або суттєво вдосконалених інноваційних технічних і технологічних рішень, що поєднують раціональне поводження з відходами з економікою енергозбереження та охорони навколишнього середовища. З 2017 року Domat Conulting є орендарем технологічного парку Kielce.Компанія Domat Consulting брала участь, зокрема, у створенні рішень для системи управління відходами у Свентокшиському регіоні Польщі, розробці спеціальної системи виробництва альтернативного палива для цементної промисловості, що була замовлена урядом Республіки Білорусь, в реалізації інвестицій в регіональні системи поводження з відходами у Польщі.

Оригінал статті читайте за посиланням.