На Закарпатті стартували курси перекваліфікації військовослужбовців за проектом "Україна-Норвегія"

В Ужгороді в межах проекту "Україна-Норвегія" стартувати треті за ліком профільні курси для військовослужбовців та членів їх сімей з переквалівікації у спеціалістів туристичного ринку.

Як йдеться у статті "Укрінформу", слухачів курсів орієнтують на започаткування саме своєї справи. Курси розраховані на три місяці і відбуваються при Ужгородському національному університеті, складаються з лекцій та практичних занять. По закінченню учасники, яких цього разу 45 осіб, складатимуть екзамени та отримають сертифікат.

Завдяки цим документам, за словами координаторки проекту "Україна-Норгвегія" на Закарпатті Ольги Костянець, можна влаштовуватися на роботу до інших гравців ринку, але орієнтація курсів спрямована саме на власний проект.

Як повідомляється, після курсів організатори ще майже рік супроводжують учасників проекту — надаватимуть менторське сприяння, додаткові консультації, допомогу з потрібними контактами тощо. Також буде співпраця з грантодавцями, зокрема, учасникам курсів допомагають написати бізнес-план проекту і заявку на грант.

"Проект “Україна-Норвегія” створений у 2003 році, наразі реалізується в 17 університетах України, в тому числі й Ужгородському національному. Партнером є університет Норд із Норвегії. Наразі через проект пройшло понад 10 тисяч чоловік. Унікальність його у тому, що долучаються не тільки військовослужбовці, а й члени їхніх сімей. Вважається, що саме сімейне коло створює додаткові можливості для того, аби пройшла впевнена реабілітація, соціальна та психологічна адаптація військових" – розповіла Ольга Костянець.

Коли починали втілювати цей проект на Закарпатті, визначилися, що акцент курсів зроблять на туризмі, адже це — пріоритетний напрямок розвитку області. Крім того, туризм в регіоні – на старті свого розвитку, тут можна знайти себе, започаткувати власну справу і розвиватися далі.

За словами координаторки проекту, вже можна говорити про конкретні успіхи від дня старту курсів перекваліфікації на Закарпатті. Так, одна з колишніх його учасниць, дружина учасника бойових дій Христина Машкара, отримала кошти на відкриття власної справи — равликової ферми.

"Як дружина учасника бойових дій, вона була слухачкою перших курсів, удруге прийшли вчитися разом із чоловіком, створили бізнес-план і започаткували власну справу в результаті, зараз Христина відвідує свої треті курси за програмою “Україна-Норвегія” — прагне вдосконалити навички екскурсовода", - повідомила Ольга.

Довідково:

Проект "Україна-Норвегія" розпочав свою роботу у 2003 році. Він фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту. Основу проекту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями основної частини проекту є навчальні заклади України і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин. В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії. Під час професійної перепідготовки учасники проекту отримують допомогу у правовій адаптації, психологічній реабілітації, працевлаштуванні та організації власного бізнесу.