На Житомирщині збудують сонячну електростанцію за підтримки бельгійської компанії

Бельгійська компанія Upgrade Energy завершує будівництво першої черги сонячної електростанції на 5,9 МВт в Коростенському районі на Житомирщині.

За повідомленням прес-служби Житомирської облдержадміністрації, вже встановлено 18 тисяч фотомодулів та понад 6 тисяч паль для електростанції. 

"У лютому 2019 року розпочали будівництво першої черги ТОВ "Іршанська СЕС", що в Коростенському районі, потужністю 5,9 МВт. Компанія вже встановила близько 18 тис. окремих фотоелектричних модулів та близько 6,5 тис. паль, наразі триває монтаж столів та ФЕМ. Крім цього, у березні відбулися громадські слухання щодо встановлення "зеленого" тарифу на виробництво електричної енергії. Загальна потужність проекту станції становитиме 25-30 МВт», – розповів в.о. директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Віктор Градівський.

У 2018 році Житомирська облдержадміністрація підписала 14 меморандумів з інвесторами СЕС. Зокрема, Altostrata Energy Limited (Ірландія) запропонувала проект СЕС на 65 МВт в Лугинському районі. У квітні вона підписала договір на приєднання до електромереж, і в кінці місяця має намір приступити до будівництва.

Влітку 2019 року також ще очікується запуск станції на 10 МВт в смт Чоповичі Малинського району групи компаній GESS (США).

У березні пройшли громадські слухання щодо встановлення "зеленого" тарифу для СЕС на 20 МВт на території Хорошевської об'єднаної територіальної громади (ОТГ), яку має намір будувати Global Ecopower SA (Франція).

Modus Energy International B.V. LLC (Литва) планує будувати СЕС на 35 МВт на території Любарської ОТГ. У лютому 2019 року компанія отримала декларацію на будівництво, а також технічні умови на підключення від "Укренерго".

ТОВ "Еней Інтернешенал" готують землевпорядну документацію для будівництва СЕС потужністю 55 МВт в Брусилівської районі.

Дочірнє підприємство "Нафтогаз-Енергосервіс" розробляє проект будівництва СЕС на 30 МВт на території Дубищенська сільради Чуднівського району.

Наразі в Житомирській області функціонує одна промислова Ганська СЕС (інвестор - Better Energy Energo, Данія) на 15 МВт, введена в експлуатацію в кінці минулого року.