Набрав чинності наказ Мінфіну, який дозволяє перейти на етап національного застосування NCTS в Україні

5 березня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 12.02.2021 № 86 «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при застосуванні режиму спільного транзиту з використанням електронної транзитної системи та Порядку допущення транспортних засобів та контейнерів до перевезення товарів під митними пломбами в режимі спільного транзиту». Він дозволяє перейти на етап національного застосування Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) в Україні.  

Джерело: Державна митна служба України

Наказом затверджено порядок виконання митних формальностей при застосуванні режиму спільного транзиту з використанням електронної транзитної системи:

  • під час поміщення товарів у режим спільного транзиту; 

  • переміщення товарів у режимі спільного транзиту;

  • завершення режиму спільного транзиту та зняття з контролю операції режиму спільного транзиту на митній території України. 

Також Наказ затверджує порядок допущення транспортних засобів та контейнерів до перевезення товарів під митними пломбами в режимі спільного транзиту. 

Відтак, для запуску системи NCTS в національному масштабі з усім функціоналом, передбаченим системою спільного транзиту, залишилось ухвалити нормативно-правові акти щодо особливостей фінансового гарантування в системі спільного транзиту. 

Довідково: 

Нова комп'ютеризована система транзиту (NCTS) – це технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Конвенція є основою для переміщення товарів між 35 країнами: державами-членами ЄС, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA), Туреччиною, Північною Македонією та Сербією.

Щоб приєднатися до Конвенції, Україна має запровадити NCTS. Застосування NCTS розпочалося 16 листопада 2020 і відбуватиметься у три етапи: Пілотний проект, Національне застосування та Міжнародне застосування. Після під’єднання до міжнародної Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) Україна зможе отримати запрошення приєднатися до Конвенції. Україна має перспективу отримати таке запрошення наприкінці 2021 – на початку 2022. 

Запуск NCTS в Україні позбавить бізнес потреби оформлювати окремі декларації при транзиті між 35 країнами, членами відповідної Конвенції.

Детальніше про Нову комп’ютеризовану транзитну систему (NCTS) та нормативно-правові акти, які регулюють питання спільного транзиту в Україні, можна дізнатись за посиланням: https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts