Нацбанк перегляне критерії визначення системно важливих банків

Національний банк України змінить критерії визначення системно важливих банків на наступний рік.

"Відповідне рішення пов’язане з необхідністю врахування міжнародної практики у визначенні критеріїв системної важливості, зокрема рекомендацій Європейського наглядового органу (EBA – European Banking Authority)", — повідомили в НБУ.

У Регуляторі зазначили, що оновлення методології оцінки системної важливості банків має завершитись впродовж березня-квітня цього року. Нові підходи точніше відображатимуть значимість фінустанов для ринку.

"Оновлені критерії, а також затверджений відповідно до них перелік системно важливих банків на 2020 рік буде оприлюднено на сайті Національного банку до 1 червня 2019 року", — йдеться у повідомленні.

В НБУ нагадали, що відповідно до чинних критеріїв з 2016 року системно важливими банками незмінно визначались Приватбанк, Укрексімбанк та Ощадбанк. У 2019 році вони так само мають статус системно важливих.

Перенесення термінів для визначення системно важливих банків закріплене постановою Правління Національного банку України №46 "Про внесення зміни до Положення про порядок визначення системно важливих банків", яка набула чинності 28 лютого 2019 року.

Довідково:

Системно важливий банк – термін у законодавстві багатьох країн світу, яким визначають банки, банкрутство або неналежне функціонування яких може створити системні ризики для фінансової системи. До системно важливих банків Національний банк може застосовувати посилені пруденційні вимоги, зокрема підвищені нормативи ліквідності та капіталу. Це відповідає загальноприйнятій світовій практиці. Також статус системно важливого визначає особливий режим нагляду за банком.

Нагадаємо, Нацбанк відтермінував запровадження номера банківського рахунку IBAN. Також НБУ у 2018 році виконав усі заплановані заходи у сфері євроінтеграції

Підготовлено за матеріалами Національного банку України. Оригінал статті читайте за посиланням