Нацбанк відтермінував запровадження номера банківського рахунку IBAN

Національний банк України відтермінував запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN до 5 серпня 2019 року. 

"Це пов’язано з необхідністю забезпечення якісного доопрацювання банками програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування, якими користуються клієнти", — зазначили в Регуляторі.

Таким чином від 5 серпня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN. Відповідно до його вимог змінюватимуть і  діючі номери рахунків із збереженням чинного номера аналітичного обліку.

У прес-службі НБУ нагадали, що з 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів. "Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN".

У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку у стандарті IBAN.

Запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Завдяки цьому клієнти банків зможуть зручно та просто ідентифікувати платника, отримувача коштів та банк України, що їх обслуговує, уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах, а також швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.

Крім того, НБУ планує запровадження стандарту для здійснення платежів з використанням QR кодів для учасників платіжного ринку. Використання QR кодів, які міститимуть інформацію про IBAN, сприятиме спрощенню сплати рахунків та обміну платіжною інформацією.

Раніше в НБУ планували запровадити міжнародний номер банківського рахунку IBAN з 1 квітня 2019 року. 

Нагадаємо, у 2019 році українські банки перейдуть на міжнародний номер банківського рахунку IBAN.

Підготовлено за матеріалами Національного банку України. Оригніал статті читайте за посиланням