Національний банк отримав нагороду Central Banking Transparency Award

Національний банк України 13 березня отримав міжнародну нагороду Central Banking Transparency Award 2019 за значні досягнення у прозорості та розбудові діалогу зі стейкхолдерами від однойменного спеціалізованого міжнародного журналу.

"Ми стали  сучаснішими, відкритішими та прозорішими. Ми розпочали діалог зі стейкхолдерами. Ми пояснюємо громадськості кожен свій крок на обраному шляху. Ми чітко озвучуємо можливості та виклики, які постають перед нашою державою", — наголосив Голова НБУ Яків Смолій на церемонії нагородження переможців у Лондоні (Великобританія).

У Регуляторі зазначили, що нині комунікації є невід’ємною частиною діяльності Нацбанку та запорукою ефективної реалізації його політики, спрямованої на забезпечення цінової та фінансової стабільності. "Як сучасна інституція Національний банк прагне знаходити спільну мову не лише з вузькими експертними і професійними аудиторіями, а і з широким загалом. Адже адресність комунікації є важливою передумовою її ефективності".  

Для цього НБУ вивчає потреби своїх цільових аудиторій та будує прямий діалог з кожною з них зрозумілою для мовою на теми, які цікавлять саме її. (Детальніше про Стратегію комунікацій НБУ).

Оголошення переможців Central Banking Awards відбулося 23 січня цього року.

Довідково:

Англійське видавництво Central Banking було засноване у 1990 році. Воно опікується виданням однойменного профільного журналу, серії книжок та тематичних брошур (whitepapers), а також щорічною нагородою Central Banking Awards. Видавництво також проводить освітні професійні заходи для центробанкірів та учасників фінансового ринку.  

Central Banking – топовий міжнародний журнал для центробанкірів, який читають у 130 країнах світу та отримують співробітники 120 центральних банків. До редакційної рада журналу входять ключові фігури міжнародного співтовариства центробанкірів такі як Жан-Клод Тріше, екс-голова Європейського центрального банку та Банка Франції, а також економісти найкращих університетів світу, включаючи Йельський, Гарвардський та Колумбійський.

Central Banking Awards – щорічна нагорода профільного журналу Сentral Banking. Вона складається з 26 категорій, 13 із яких відзначають успішні кейси та здобутки центральних банків світу, а інші 13 категорій – учасників фінансового ринку. 

Категорії, за якими обираються найкращі центральні банки: центральний банк року, Голова року, довічне досягнення Голови, економічні дослідження центральних банків, прозорість, управління резервами, управління готівковим обігом, управління ризиками, ініціатива року, веб-сайт, видатний внесок у розбудову інституційної спроможності центрального банку, фінансова інклюзія, а також розвиток інфраструктури платежів та ринкових операцій.

Нагороду Central Banking Awards у категорії "Прозорість" передусім отримують за здобутки центрального банку з точки зору прозорості по відношенню до широкого кола стейкхолдерів (зацікавлених груп).

Для цього центральний банк має продемонструвати значні здобутки та/або лідерство, підтверджене зрозумілою комунікацією та взаємодією зі стейкхолдерами з використанням каналів внутрішньої та зовнішньої комунікації.

Нагадаємо, Нацбанк перегляне критерії визначення системно важливих банків.

Підготовлено за матеріалами Національного банку України. Оригінал статті читайте за посиланням