Нацполіція співпрацюватиме з колегами з ЄС в межах проекту інтегрованого управління кордонами 

Національна поліція України співпрацюватиме з іноземними колегами в межах проекту інтегрованого управління кордонами. 

Про це йшлося під час зустрічі керівництва Нацполіції з групою міжнародних експертів із розробки системи інтегрованого управління кордонами (ІУК), на якій сторони обговорили шляхи співпраці, повідомляє прес-служба відомства.

Участь у заході взяли глава Нацполіції Сергій Князєв, голова фінської митниці Аннті Хартікайнен, представники Європейського Союзу в Україні та колеги з Литви.

Під час бесіди сторони погодилися, що у представників поліції різних держав є багато спільного, зокрема –  і робота з протидії нелегальній міграції. Так, поліція Фінляндії була активно залучена до роботи з розвитку системи інтегрованого управління кордонами.

За словами очільника фінської митниці Аннті Хартікайнена, ключовими факторами стратегії інтегрованого управління кордонами є міжвідомча співпраця та обмін інформацією. 

"Наша мета – належним чином задіяти в цьому процесі всіх ключових партнерів, зокрема Нацполіцію, прикордонну та митну служби. Відтак кожне відомство буде робити свій внесок у боротьбу з протиправними посяганнями на цілісність державного кордону",- сказав він.

"Ви маєте великий досвід з протидії незаконній міграції та такому явищу як торгівля людьми. Для нашої держави ці проблеми є теж актуальними. І ця категорія злочинів знаходиться саме в компетенції поліції", – повідомив своєю чергою Сергій Князєв.

Він поінформував, що відомство найближчим часом представить іноземним колегам свої пропозиції щодо системи інтегрованого управління кордонами, адже від безпеки на кордоні залежить зниження рівня злочинності.

Довідково:

30 січня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 83 "Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами".

Нагадаємо, Євросоюз готовий підтримувати Україну в реалізації концепції інтегрованого управління кордонами. Крім того, уповноважені відомства протягом місяця мають підготувати пропозиції до проекту Національної стратегії управління кордонами, – Іванна Климпуш-Цинцадзе.