Науковці з чернівецького університету отримають понад 70 тис євро на новий проект в межах Erasmus+

В межах програми ЄС Erasmus+ науковці Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича працюватимуть над створенням Федерації медіації та над розробкою програми для магістрів-медіаторів.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, чернівецький університет отримає понад 70 тисяч євро на реалізацію завдань в межах проекту. Він спрямований на розвиток в Україні практики залучення до вирішення конфліктів незалежної сторони - медіатора, який попередньо пройде підготовку. Реалізувати проект планують за три роки.

На думку організаторів, він допоможе зміцнити ідеї демократії та поширити серед широкого загалу найкращі європейські практики медіації. Загалом до проекту “Медіація: навчання та трансформація суспільства” залучені понад 10 команд з різних країн світу - Грузії, Іспанії, Нідерландів, Латвії, Німеччини, Азербайджану та України. Учасники з країн, де планують створити профільні Федерації (Україна, Грузія та Азербайджан) перейматимуть успішний досвід партнерів, вивчатимуть, як правильно поширювати знання про медіацію у суспільстві. Наразі у Нідерландах відбулася перша зустріч виконавців, на якій узгодили положення партнерських угод, план виконання завдань, а також програму навчальних візитів студентів, які спеціалізуються у питаннях медіації, до країн-учасниць програми.

Окрім чернівецького вишу, партнерами проекту від України є Університет "КРОК" та Харківський національний університет ім. В. Каразіна.

Раніше повідомлялося, що близько 1 млн євро в конкурсі авіаційної ініціативи Clean Sky 2 програми "Горизонт 2020" отримав проект науковців Харківського національного аерокосмічного університету ім. М. Жуковського.

У найближчі чотири роки вчені мають втілити технологію для радикального зменшення викидів оксидів азоту в авіаційних газотурбінних двигунах. Підготовлено за матеріалами Міністерства освіти і науки України. Оригінал статті читайте за посиланням.