Навесні в Україні запрацюють нові будівельні норми щодо доступності в закладах харчування

Нові державні будівельні норми щодо доступності в Україні вимагають обов’язкового облаштування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю у кафе, ресторанах та інших закладах харчування.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“В нових ДБН міститься норма обов’язково облаштовувати засоби доступності для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення у кафе, ресторанах та інших закладах харчування”, — підкреслив посадовець.

В Мінрегіоні зазначили, що нові ДБН адаптовані до європейських норм та міститимуть наочні приклади виконання вимог на на практиці.

Згідно з затвердженими правилами, посадкові місця для осіб з інвалідністю для їх зручності слід розташовувати поблизу входу, а не у прохідній зоні. Доступ до будівель та приміщень мають забезпечувати зручними пандусами (підйомниками) або ліфтами. Крім того, нові норми вимагатимуть проектувати доступні вбиральні для користування людьми з інвалідністю.

“У нових ДБН також деталізовано та наведено чіткі приклади з розрахунками щодо правильного облаштування доступних зон обслуговування та відстаней між столиками”, — підкреслили у Мінрегіоні.

Нові державні будівельні норми щодо доступності - ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд” вже затверджені і наберуть чинності 1 березня року.

Довідково.

Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

Проект нових ДБН розроблений на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням