НЕФКО та Представництво Євросоюзу запускають програму модернізації системи водопостачання в Україні

15 січня Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) та Представництво Європейського Союзу в Україні анонсували запуск Програми модернізації системи водопостачання в Україні в рамках Інвестиційної платформи сусідства (NIP). Це нова програма, яка допоможе комунальним підприємствам оновити системи водопостачання, очистити стічні води і підвищити енергоефективність. Про це повідомляє Представництво Євросоюзу в Україні.

Наразі підготовча робота вже проводиться в дев’яти містах, відібраних для першого етапу: Фастові, Умані, Нікополі, Сумах, Хмельницькому, Чернігові, Луцьку, Горішніх Плавнях та Бердичеві. 

Програму реалізує НЕФКО за фінансової підтримки Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу та Швеції. У межах цієї програми НЕФКО виділила 12 млн євро на кредитування українських органів місцевого самоврядування. Внесок ЄС складає 5 млн євро грантової допомоги, а Швеція надасть технічну допомогу в розмірі до 1,5 млн євро через своє Агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida. Передбачається, що підприємства водопостачання профінансують частину проєктів за рахунок власних коштів.

Підприємства водопостачання можуть інвестувати, наприклад, у заміну зношеного та застарілого обладнання, такого як насоси та повітродувки, установку витратомірів і придбання сучасного обладнання для технічного обслуговування – залежно від їхніх потреб.

Ці інвестиції допоможуть значно підвищити енергоефективність. 

«За попередніми підрахунками загальне заощадження електроенергії складатиме до 24 ГВт-год на рік. Це допомагатиме уникати викидів 19 000 тонн CO2 на рік, що дорівнює річному споживанню електроенергії 6000 середніх домогосподарств в країнах ЄС. Крім того, заходи з модернізації також призведуть до скорочення викидів біогенних речовин і покращення стану навколишнього середовища», – наголошує Амунд Бейтнес, старший інвестиційний менеджер НЕФКО.

Довідково:

Інвестиційна платформа сусідства (NIP) – це механізм, спрямований на залучення додаткового фінансування капіталомістких інфраструктурних проєктів в країнах-партнерах ЄС, які входять до Європейської політики сусідства, у таких секторах, як транспорт, енергетика, навколишнє середовище і соціальний розвиток. NIP також підтримує приватний сектор, переважно за рахунок інвестиційних грантів та операцій з ризиковим капіталом, призначених для малих і середніх підприємств. NIP прагне об’єднати грантові ресурси з бюджету ЄС та країн-членів ЄС і використовувати їх для залучення позик від європейських фінансових інститутів, а також внесків самих країн-партнерів ЄПС. Таким чином, ЄС підтримує пріоритетні напрямки розвитку своїх сусідів і допомагає їм в отриманні ключових інвестицій та прискоренні економічного розвитку.

НЕФКО – це міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п’яти країн Північної Європи: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Її мета позитивно впливати на клімат і навколишнє середовище в економічно ефективний спосіб. Орієнтуючись на невеликі тасередні проєкти, які матимуть конкретні результати, і сприяючи досягненню Цілей сталого розвитку ООН, НЕФКО надає суттєву підтримку урядам, партнерам зі співфінансування та клієнтам. Протягом минулих років НЕФКО профінансувала більше 1300 приватних і державних проєктів у різних секторах у 80 країнах, надаючи пріоритет проєктам у Східній Європі, регіоні Балтійського моря, Арктичному та Баренцовому регіонах. НЕФКО має штаб-квартиру в Гельсінкі (Фінляндія) та представництво у Києві (Україна).

 

Рубрика: