Нідерланди допоможуть Україні з гуманітарним розмінуванням

Уряд Нідерландів виділив 2,5 млрд євро для України у 2023 році. Частину цих коштів спрямують на гуманітарне розмінування українських територій. Про це йшлося під час зустрічі Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка з Міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва у галузі розвитку Королівства Нідерландів Лісьє Схрейнемахер.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ України.

«На даний момент заміновано 30% територій України. Розмінуванням займається ДСНС та Нацполіція. Ми збільшили чисельність підрозділів піротехніків та вибухотехніків у три рази. Вже знешкоджено близько півмільйона вибухонебезпечних предметів», – зазначив на початку зустрічі Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Він додав, що наразі є велике навантаження на піротехніків та саперів на деокупованих територіях, оскільки ворог залишає по собі замінованими не лише дороги, а й будинки.

«На сьогоднішній день ми говоримо, що здійснювали переважно оперативне розмінування – доріг, ліній електропередач, газопроводів. Завтра ми стикнемося з тим, що нам доведеться розміновувати великі території, в тому числі сільськогосподарські, а також акваторії Чорного і Азовського морів та прилеглих річок. Тому намагаємося максимально укомплектовувати наші підрозділи, які займаються розмінуванням. І наразі ми потребуємо важких машин для розмінування. Оскільки безпека наших людей – пріоритет», – сказав Ігор Клименко.

Окремо Ігор Клименко подякував Нідерландам за вже надану допомогу, зокрема за мобільні госпіталі, а також за прихисток 85 тисяч українців, які отримали статус тимчасового захисту в Нідерландах. 

Довідково

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час візиту до України також повідомив, що його країна відправить ще 40 вантажівок енергообладнання для відновлення українських ТЕС.