Німеччина допоможе шукати інвесторів до великої приватизації в Україні, — Олександр Саєнко

Німеччина надасть консультативну допомогу при проведенні великої приватизації в Україні та пошуку інвесторів до неї.

Про це повідомили у прес-службі Уряду за підсумками зустрічі Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка з колишнім Державним секретарем Федерального міністерства транспорту і цифрової інфраструктури Німеччини Райнером Бомба. Під час перемовин сторони обговорили можливість залучення Райнера Бомба як спеціального консультанта з ФРН до проведення приватизації.

“Думаю, що на наступному тижні ми зможемо обговорити це питання з Прем’єр-міністром і оформити відповідного листа для початку роботи”, — зазначив Олександр Саєнко.

Саєнко

Раніше Райнер Бомба працював консультантом з економічних питань. Найближчим часом він має отримати спеціальний мандат від Канцлера ФРН Ангели Меркель. Аналогічний мандат має спеціальний посланник Уряду ФРН Георг Мільбрадт, який опікується сферою належного урядування та децентралізації.

“Вам потрібні інвестиції, вам потрібен закордонний капітал. Я мав розмови з багатьма фондами і підприємствами з Німеччини. І є багато підприємств, які готові інвестувати в Україну. Але ж ми повинні створити певні передумови”, — зауважив  Райнер Бомба.

У прес-службі Кабміну зазначили, що нині в Україні існує близько 3460 державних підприємств. Менше половини з них наразі припинили роботу. При цьому кожне третє державне підприємство працює у збиток.

“За експертною оцінкою, щомісяця в державі близько 100 державних підприємств занепадають через неспроможність виконувати та управляти промисловими процесами. Ключовий негативний ефект від такого явища – руйнування державної власності і втрата робочих місць”, – наголосили в Уряді.

Довідково:

Залучення німецьких експертів до проведення приватизації в Україні обговорювалася під час візитів Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до ФРН восени 2018 року. Згідно з досягнутими домовленостями, консультативна допомога надаватиметься як незалежна консультація під час супроводження процесів, залучення національних та міжнародних контактів, супроводження зразкових приватизацій, модифікацію і розбудову приватизаційної кампанії тощо.

Нагадаємо, Україна та Німеччина планують створити спільні центри передових досліджень.

Підготовлено за матералами прес-служби Кабінету Міністрів України. Оригінал статті читайте за посиланням

 

Рубрика: