Німеччина виділить Україні додаткові 14 млн євро для Фонду енергоефективності, – Геннадій Зубко

Енергоефективність стала однією з реформ на порядку денному під час українсько-німецьких переговорів на чолі з Президентом України Петром Порошенком та Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у своєму Twitter, повідомляє його прес-служба.

Також повідомляєтся, що уряд Німеччини готовий підписати угоду з IFC (Міжнародна фінансова корпорація, входить до групи Світового банку) щодо внеску додаткових 10 млн євро до Мультидонорського фонду для співфінансування проектів Фонду енергоефективності України.

"Уряд Німеччини також погодив імплементацію  проекту технічної допомоги Україні щодо підготовки професійних енергоаудиторів та навчання співробітників українського Фонду енергоефективності в сумі 4 млн євро. Дякую Уряду Німеччини за системну підтримку реформи енергоефективності в Україні та створення Фонду енергоефективності", – додав Віце-прем’єр-міністр.

Раніше повідомлялося, за інформацією Мінрегіонбуду, Фонд енергоефективності отримає п'ятирічну підтримку від ЄС і уряду Німеччини.

Довідково

Фонд енергоефективності створений для фінансування енергоефективності у житловому секторі. Робота Фонду спрямована на імплементацію Угоди України з ЄС та  забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Фонд створюється за підтримки міжнародних партнерів – ЄС та Німеччини. Фінансування Фонду енергоефективності у Держбюджеті на поточний рік передбачене у розмірі 1,6 млрд грн.

Також передбачена п’ятирічна допомога від Європейського Союзу на програми Фонду: у 2018 році – 50 млн євро, та додатково у 2019 – 54 млн євро.