Норвезькі інвестори зацікавлені у відновлювальній енергетиці України

Про можливості інвестування в енергетичний сектор України, зокрема розвиток відновлювальних джерел енергії, йшлося під час робочої зустрічі із керівництвом  норвезької компанії Scaltec Solar, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

Зустріч провели генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров та генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець за участю представників НКРЕКП, ДП НЕК "Укренерго" та ДП "Енергоринок".

Учасники обговорили можливі сфери залучення інвестицій у розвиток відновлювальних джерел енергії, впровадження проектів сонячної генерації за участю компанії Scatec Solar в Україні, законодавчу основу та умови впровадження проектів відновлювальної енергетики, питання гарантованого покупця відпущеної електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, а також можливості співпраці щодо підготовки фахівців відповідного напрямку.

Віталій Кушніров зазначив, що енергетичний сектор України наразі перебуває у процесі активної трансформації та формування ринку електричної енергії. Плани щодо збільшення частки ВДЕ відображенні в Енергетичній стратегії  України до 2035 року. "Україна демонструє суттєві темпи розвитку відновлювальних джерел енергії. Ми зацікавлені у залученні якомога більшої кількості інвесторів з досвідом реалізації проектів відновлювальної енергетики", - наголосив Віталій Кушніров.

Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець поінформувала  щодо законодавчих ініціатив, які передбачають нові стимулюючі механізми для ВДЕ.  "Спостерігається активний розвиток ВДЕ, що викликає  потребу перегляду підходів до розташування таких станцій і вирішення подальших нагальних питань регулювання потужності в енергосистемі", - зазначила генеральний директор. Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроект "Про внесення змін до деяких законів України  щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної  енергії  з альтернативних джерел енергії". Законопроектом передбачено переведення підтримки за "зеленим" тарифом з 2020 року на аукціони. Планується збереження нинішніх умов для тих проектів, які реалізуються на сьогодні в Україні, а також для малих генерацій. Водночас Ольга Буславець зазначила, що питання буде обговорюватися на майданчику профільного Комітету Верховної Ради України з метою обрання оптимальної для України моделі.

Представники норвезької компанії повідомили про наміри довгострокового інвестування в українську енергетику та розширення співпраці. Окрім впровадження виробничих об’єктів сонячної енергетики, зацікавлені у розвитку освітніх програм з метою поглиблення знань про відновлювальні джерела енергії та сучасні технічні рішення.

Підсумовуючи зустріч, Віталій Кушніров наголосив, що наразі максимально прозоро формуються політика та законодавчі засади розвитку енергетичного сектору. "Ми уважно ставимось до проблем інвесторів та виважено підходимо до удосконалення правового поля", - запевнив генеральний директор.