Нові станції метро в Харкові побудують за підтримки ЄІБ та ЄБРР

В Харкові побудують нові станції метро. Це стало можливим  завдяки підтримці Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Сьогодні Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду між Україною та ЄІБ про надання позики на подовження третьої лінії метрополітену в Харкові. Розмір позики - 160 млн євро, загальний період її погашення - 25 років, включаючи пільговий період у 4 роки. Позика надаватиметься 20-ма траншами, мінімальний обсяг одного траншу - 5 млн євро. Перша дата повернення позики - 20 квітня 2022 року, дата остаточного погашення - 20 жовтня 2042 року.

Ця ратифікація дає старт проекту, який фінансується з трьох джерел: кредитним коштам ЄІБ, ЄБРР та коштів харківського міського бюджету.

Зараз харків’ян і гостей міста обслуговують 30 станцій метрополітену, загальна довжина ліній якого становить 38,7 км. У місті функціонують три самостійні лінії метро та 3 пересадочні вузли. Харківський метрополітен здійснює понад 40% пасажирських перевезень у місті.

Розвиток сучасного громадського транспорту - обов’язкова складова стрімкого розвитку міст заради безпеки та комфорту їхніх мешканців. Комфортне і безпечне пересування містом - ознака ефективного врядування будь-якого європейського міста. У рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом перед Україною стоїть низка завдань у сфері наближення транспорту та інфраструктури до європейських стандартів. За фінансової підтримки європейських партнерів таке наближення відбувається швидше.