Сподіваюся, що румунське головування в Раді ЄС дасть новий поштовх ініціативі Східне партнерство, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Перед своїм візитом до Румунії Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Крістіан-Леоном Цуркану. Сторони обговорили широкий спектр українсько-румунського двостороннього діалогу, зокрема, співробітництво в економічній та безпековій сферах, підготовку до відзначення 10-ї річниці ініціативи Східне партнерство, взаємодію в рамках співпраці України з ЄС і НАТО.

«За два тижні відзначатимемо 10-ту річницю Східного партнерства. Сподіваюся, що румунське головування в Раді ЄС дасть новий поштовх цій ініціативі, зокрема, щодо поглиблення секторальної та економічної інтеграції у таких пріоритетних галузях, як цифровий ринок, митна політика, енергетика, а також сфера юстиції, свободи та безпеки», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем‘єр-міністр відзначила вагомий внесок румунського головування в ухваленні ЄС стратегічних рішень, зокрема, змін до Газової директиви ЄС у рамках Третього енергетичного пакету ЄС.

Також під час зустрічі були обговорені ключові питання, пов’язані із дотриманням Україною стратегічного курсу на членство в ЄС та НАТО. Зокрема, сторони погодились, що ключовим є збереження інституційних та правових засад наближення України до Євросоюзу та Альянсу, закладених протягом останніх років.

Також йшлося про важливість збереження високого рівня секторальної інтеграції України та ЄС на основі результатів останнього Саміту Україна-ЄС і засідання Ради асоціації між Україною та ЄС, а також відображення євроінтеграційних прагнень у відповідній декларації за результатами цьогорічного Саміту Східного партнерства, який відбудеться у травні.

Українська сторона вживає усіх необхідних заходів з метою якнайшвидшого підписання рішення Ради асоціації про оновлення Додатку 27 до Угоди про асоціацію, який закладає основу для інтеграції енергетичних ринків України та ЄС.

У світлі ухвалення Президентом України Указу щодо європейської та євроатлантичної інтеграції Віце-прем’єр-міністр та пан Посол приділили особливу увагу питанням євроатлантичної інтеграції, зокрема, щодо поглиблення співробітництва з Північноатлантичним альянсом у рамках наявних механізмів.

«Румунія відіграє виключну роль у функціонуванні Трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки. Ми також вдячні за проактивну позицію вашої країни щодо розширення присутності сил НАТО у Чорному морі», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.