Новостворений український оператор газотранспортної системи працює відповідно до законодавства ЄС – Єврокомісія

Єврокомісія  підтвердила, що новостворений український оператор газотранспортної системи відокремлений та працює відповідно до законодавства Євросоюзу. Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович.

"Радий відправити листа, що підтверджує, що новостворений оператор газотранспортної системи України відокремлений і готовий працювати відповідно до законодавства ЄС", - написав Марош Шефчович.

За словами Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Україна продемонструвала наполегливість в імплементації Третього енергетичного пакету ЄС та бажання працювати за європейськими правилами і відповідно до європейського законодавства  на енергетичних ринках.

За останні 4 місяці  обрали модель анбандлінгу та прийняли відповідний закон. 24 грудня цього року, після схвального висновку Єврокомісії, сертифікували Оператора ГТС України. Оператор ГТС починає працювати з 1 січня 2020 року.

Україна залишається надійним партнером у сфері транспортування газу до ЄС.

«Тепер Оператор ГТС працюватиме за європейськими правилами. Це важливо для безперебійного транспортування газу до Європи через Україну, як це домовлено сторонами під час тристоронніх газових перемовин», - зазначив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Ефективна та безперебійна робота української газотранспортної системи важлива як для постачальників, так і споживачів з країн ЄС, оскільки забезпечить конкуренцію на європейських енергетичних ринках, що сприятиме  зниженню ціни на газ для споживачів.